Vyfarbili sa do fialova

Autor: Richard Sulík | 12.12.2011 o 20:27 | (upravené 13.12.2011 o 8:37) Karma článku: 25,22 | Prečítané:  16238x

Zrejme som v politike príliš krátko na to, aby som to považoval za normálne, alebo presluhujúci politici sú v politike príliš dlho na to, aby vedeli, že meno majú iba jedno. Ide samozrejme o priestupkovú imunitu poslancov a musím povedať, že ma prekvapilo, ako málo si páni Dzurinda, Figeľ a Bugár vážia svoje vlastné slovo.

Dňa 20. októbra došlo k písomnej dohode, v ktorej sa páni Dzurinda, Figeľ a Bugár zaviazali, že garantujú hlasy poslaneckých klubov pri schválení zrušenia poslaneckej imunity. Naopak, ja som sa za SaS zaviazal, že podporíme dočasnú vládu a štátny rozpočet. Ako vieme, dočasná vláda vznikla a rozpočet prešiel.

Potom ako rozpočet prešiel, sa malo hlasovať o zrušení priestupkovej imunity. Pripomínam, že v septembri 2010 sa k tejto otázke konalo referendum a 952 tisíc občanov sa vyjadrilo za zrušenie priestupkovej imunity. To je viac ako získal SMER vo voľbách. Lenže presluhujúcich politikov nejakí občania vôbec netrápia a poslanci za SMER, SDKÚ, MOST a niektorí z KDH odhlasovali, že o zrušení priestupkovej imunity sa nebude ani len hlasovať a tento bod vyradili z programu.

Vznikla nová fialová koalícia. Staré hriechy sú zabudnuté a SMER, SDKÚ, KDH a MOST sa nevedia dočkať chvíle, kedy budú svoji a budú spoločne vládnuť. Ja to aj chápem, platinové sitká v porovnaní s nástenkovym tendrom predsa len menej kolú oči ako keď ich porovnáme s obedom s veľvyslancami či inou prkotinou. Čo tam po zásadných ideologických rozdieloch, hlavne, že konečne prestane ten humbug s transparentnosťou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

U. S. Steel odchádza, o košickú fabriku bojujú Třinecké železárny

U. S. Steel predáva košické železiarne, ponuku predložili Číňania a skupina slovenských miliardárov.

KOMENTÁRE

Úbohá stredná trieda, tá sa vo Ficovom vlaku nevezie zadarmo

Ak sa niektorí chcú mať závratne dobre, musia sa tí ostatní mať horšie.

KOMENTÁRE

Ako o tridsať rokov rozvrátim našu spoločnosť

Moderné demokracie sa premenia na vlády starých.


Už ste čítali?