Fraška menom Paška

Autor: Richard Sulík | 15.2.2013 o 9:03 | (upravené 15.2.2013 o 9:11) Karma článku: 27,19 | Prečítané:  14373x

To, čo včera predviedol predseda parlamentu Pavol Paška, sa len tak ľahko nevidí. Strápnenie sa v priamom prenose bolo dlhšie o zúfalé pokusy technikov spustiť video.

Včera o 13tej začala mimoriadna schôdza k obžalobe prezidenta. Teda, mala začať, ale Pavol Paška využil svoje právo kedykoľvek vystúpiť a tak najprv prišiel trápny pokus o vysvetlenie, prečo je snaha o obžalobu prezidenta len „politicky nezmyselné divadlo". Hlavný dôvod mal byť ten, že Doc. Čentéš nebol zvolený v súlade so zákonom. Oproti tomuto názoru Pavla Pašku, ktorý je asi taký právnik ako ja kozmonaut, stojí rozhodnutie Ústavného súdu, že Doc. Čentéš za generálneho prokurátora v súlade so zákonom zvolený bol.

Dôležitejšie však je, že opozícia, jedno ktorá a jedno kedy, mala vždy viac ako 30 hlasov a nikdy ani len nepomyslela na to, aby iniciovala obžalobu prezidenta a preto sa takéto niečo koná prvý krát v histórii. Označiť toto za „politicky nezmyselné divadlo" nesvedčí o politickom cite Pavla Pašku.

A tak sme sa dočkali množstva drístov a po štvrťhodinke aj spomínaného videa. Bol na ňom súdruh Paška a celkom sa mu to páčilo, preto aj sám sebe súhlasne prikyvoval. Na videu som bol aj ja, ako som trikrát nechal hlasovať o tej istej veci. To mal byť ten nepriestrelný dôkaz, že voľba generálneho prokurátora bola chaotická.

Pritom to video dokazuje niečo úplne iné: Na rozdiel od Pavla Pašku som mal vždy snahu dodržať rokovací poriadok a keď boli čo len najmenšie pochybnosti, som hlasovanie nechal opakovať. A niektorí kolegovia zo Smeru (v tomto prípade Madej a sám veľký vodca Fico) sa priam vyžívali v primitívnych procedurálnych návrhoch. Tak sme vtedy hlasovali o niečom tri krát po sebe...

Po tomto vystúpení súdruha Pašku sa všetci kolesíkovia na povel zdvihli a opustili miestnosť, nech si rozpravu k obžalobe prezidenta vedie opozícia sama. Nik zo Smeru nebol ochotný sa prezidenta zastať. Ani jeden jediný kolesík. Samotný prezident samozrejme tiež nenabral odvahu, aby si prišiel vypočuť dôvody vedúce k obžalobe, resp. vzniesol námietky. To však neprekvapuje, lebo komunisti boli zbabelí vždy.

Rozprava teda začala a keďže sa žiaden kolesík nenachádzal v sále, spýtal sa Ján Figeľ, ktorý schôdzu viedol, či je všeobecný súhlas na to, aby sme schôdzu prerušili. Všeobecný súhlas platí keď súhlasia všetci a to aj vtedy, keď nie je prítomná nadpolovičná väčšina poslancov. Všeobecný súhlas bol a v rozprave budeme pokračovať 12. marca.

Asi dve minúty po prerušení schôdze vbehol do rokovacej sály zjavne nervózny Pavol Paška a namiesto toho, aby sa so vzniknutou situáciou zmieril, sa strápňoval ďalej. Že vraj to nesmieme, lebo veď väčšinu majú oni a že on to tak nenechá a bla bla...

A tak môže pán prezident teraz urobiť dve veci. Po prvé, poďakovať sa predsedovi parlamentu za absolútne nezvládnuté vedenie schôdze. A po druhé, rozmyslieť si, či predsa len nabudúce nepríde. Vidíme sa 12. marca.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpovým gayom sa vyhrážajú, na republikánske centrum sa zložili demokrati

Dva týždne pred prezidentskými voľbami sa zdá čoraz jasnejšie, že Clintonová vyhrá. Trump má však svoj svet a v ňom jednoznačne vyhráva.

DOMOV

Blaha sedel celkom sám. Takto vyzerala konferencia Smeru

Delegáti Smeru hlasovali. Nikto nebol proti.

ŠPORT

Svetovú jednotku som stále tlačila, aj tak som prehrala, vraví Cibulková

Slovenka sa pri premiére na šampionáte WTA pričinila o špičkový tenis.


Už ste čítali?