Predstavujem Vám môj tím

Autor: Richard Sulík | 20.1.2009 o 9:49 | Karma článku: 11,80 | Prečítané:  34534x

Pred dvomi mesiacmi som oznámil vznik prípravného výboru, ktorý pracuje na založení politickej strany s názvom Sloboda a Solidarita, v skratke SAS. Našou najvyššou hodnotou je osobná a ekonomická sloboda jednotlivca pri dodržaní základnej miery solidarity. Našim cieľom je byť v roku 2010 v parlamente a v roku 2014 vo vláde.

 

Na výzvu pridať sa k nám reagovalo vyše 400 ľudí, z ktorých prípravný výbor vybral 100 zakladajúcich členov. Z nich sme zostavili tím ľudí, s ktorými tiahneme do boja za správnu vec. O každom jednom z nich som presvedčený, že majú potrebnú odbornosť a dobrú povesť a že im ide o to, aby táto krajina bola o niečo lepšia.

Ako nižšie uvidíte, z 20 tematických oblastí je zatiaľ 7 neobsadených. Preto pokiaľ má niekto záujem sa k nám pridať, má patričné vzdelanie a nemá žiadnych kostlivcov v skrini, je vítaný.

Momentálne píšeme naše stanovy, tvoríme organizačnú štruktúru a do dvoch týždňov podá prípravný výbor žiadosť o registráciu strany Sloboda a Solidarita. Podpisov máme vyše 6 000 z potrebných 10 000, naše úsilie preto patrí tieto dni najmä im.

Ďakujem všetkým, ktorí nám pomáhajú s podpismi. Viem, že veľa ľudí má u seba rozpísané hárky a prosím všetkých, aby ich čím skôr poslali na moju adresu (Richard Sulík, Kýčerského 2, 811 05 Bratislava) alebo na adresu uvedenú na hárku (Sloboda a Solidarita, P. O. BOX 152, 820 14 Bratislava 214). Kto by chcel prispieť svojim podpisom a podpismi svojej rodiny a priateľov, nájde hárok tu.

Predtým ako prejdem k jednotlivým menám môjho tímu, by som ešte rád zaujal stanovisko k jednej klebete, podľa ktorej nás vraj financuje Juraj Široký. Nuž, od pána Širokého by som si nenechal zaplatiť ani len kávu a nie to stranu a definitívne vylučujem, že by sme priamo či nepriamo dostali od neho čo len korunu, teda po novom Euro. Mimochodom, všetci naši darcovia budú uvedení na našej internetovej stránke, ktorú spustíme ku dňu registrácii strany.

Spolu s nižšie uvedeným tímom začíname tvoriť program, ktorý predstavíme po registrácii strany. Oceňujeme množstvo diskusných príspevkov na rôzne témy na Facebooku, kde medzičasom máme takmer tritisíc sympatizantov. Facebook je skvelá komunikačná platforma a budem rád, keď sa tam zaregistrujete aj Vy.

Členovia tímu zodpovední za jednotlivé tematické oblasti:

Ekonomika

Člen vedenia strany zodpovedný za ekonomické oblasti je Jozef Mihál

•1.       Verejná správa a eGovernment - Róbert Huran, 26r.

Róbert vyštudoval právo a téma jeho rigoróznej práce bola „Informačné systémy vo verejnej správe".  Rok pracoval na Ministerstve vnútra, kde sa venoval správe Schengenských informačných systémov medzinárodnej policajnej spolupráce a teraz pracuje na rôznych IT projektoch. Nebol členom žiadnej strany.

•2.       Verejné financie a finančný trh - Jozef Kollár, 47r.

Jozef je takmer celý svoj pracovný život bankárom. Po štúdiu ekonómie pracoval na ekonomickom inštitúte SAV, po revolúcii v ŠBČS a 13 rokov v predstavenstve Ľudovej banky, z toho jej 6 rokov šéfoval. Je autorom zákona o NBS. Dnes pracuje ako nezávislý finančný poradca. Nebol členom žiadnej strany. 

•3.       Výmena peňazí medzi občanom a štátom - Jozef Mihál, 44r.

Jozef je jeden z mála ľudí, o ktorých som ochotný priznať, že do odvodov vidia lepšie než ja. Vyštudoval matfyz a do roku 2006 vyvíjal 15 rokov vo firme Aurus mzdové a personálne programy, kde bol zároveň spolumajiteľom. Dva roky bol poradcom ministra Zajaca. Od roku 2004 prednáša na tému dane a odvody. Bol členom strany Nádej.

•4.       Podnikateľské slobody - Martin Chren, 28r.

Martin je zosobnený strážca podnikateľskej slobody. Vyštudoval ekonómiu a momentálne sa pripravuje na doktorát. Od roku 1999 pracuje v Hayekovej nadácii a od roku 2004 je jej riaditeľom. Na európskej tripartite zastupuje Slovensko a je spolautorom publikácie Audit podnikateľského prostredia. Nebol členom žiadnej strany.

•5.       Hospodárstvo vrátane dopravy a energetiky - zatiaľ neobsadené

Zatiaľ síce nemáme teamleadra, ale po odbornej, nepolitickej stránke spolupracujeme s Jozefom Drahovským, expertom na dopravu, ktorý píše najmä na sme.sk

•6.       EÚ fondy - zatiaľ neobsadené

•7.       Poľnohospodárstvo - Ivan Holko, 36r.

Ivan je odborník na pohľadanie. Vyštudoval veterinu a na SAV si spravil doktorát. Počas 10 ročnej praxe pracoval na veterinárnych ústavoch v SR a ČR, na českom ministerstve zemědelství a bol asistentom poslanca Národnej rady. Momentálne pracuje ako odborný  asistent na Univerzite Tomáše Bati v Zlíne. Nebol členom žiadnej strany.

Spoločnosť

Člen vedenia strany zodpovedný za spoločenské oblasti je Róbert Mistrík

•8.       Sociálna politika a rómska problematika - zatiaľ neobsadené

Ani tu síce zatiaľ síce nemáme teamleadra, no v rámci tohto tímu sa bude drogovej problematike venovať spolupracujúci nečlen Vladimír Schwandtner, ktorý píše najmä na sme.sk

•9.       Zdravotníctvo - Peter Kalist, 33r.

Peter je lekár a manažér. Vyštudoval medicínu, má atestáciu z kardiológie a Master of Public Health. V rokoch 2004 - 2007 bol vedúcim krízového riadenia košického kraja. Od roku 2007 je kardiológom polikliniky ProCare/Pro Sanus a od roku 2008 aj jej riaditeľom. Nebol členom žiadnej strany.

•10.   Osobné slobody - Stanislav Fořt, 31r.

Stano je liberál telom a dušou. V rokoch 1995 až 2000 vyštudoval ekonómiu, rok bol v USA,  rok v Dánsku a momentálne študuje posledný ročník práva. Pracoval na burze cenných papierov a od roku 2002 je bratislavský agentúrny riaditeľ pre finančnú skupinu Wüstenrot. Je členom Mladých Liberálov a nebol členom žiadnej strany.

•11.   Školstvo a vzdelanie - Ivan Juráš, 47r.

Ivan vyštudoval medicínu a do roku 1991 bol sekundárny lekár na I. detskej klinike LFUK, Bratislava. Od roku 1990 je spolumajiteľ a člen viacerých spoločností pracujúcich v oblasti zdravotníctva. Od roku 2006 je zriadovateľ súkromnej školy pracujúcej pedagogikou Márie Montessori. Nebol členom žiadnej strany.

•12.   Veda a výskum - Róbert Mistrík, 42r.

Róbert je ozajstný vedec, ktorý sa navyše svojimi vynálezmi celkom slušne živí. Vyštudoval analytickú chémiu a doktorandské štúdium ukončil v roku 1994 vo Viedni. Po dvoch rokoch v Amerike, kde pre ministerstvo obchodu vyvíjal matematické metódy, založil v roku 1998 firmu HighChem, ktorú vedie dodnes. Nebol členom žiadnej strany.

•13.   Životné prostredie - Jozef Bednár, 34 r.

Jozef je Tatranec a zanietený ochranca prírody. Na Univerzite Komenského vyštudoval environmentálne plánovanie a manažment, dva roky bol asistentom predsedu predstavenstva VW a.s. a v rokoch 2001 až 2006 vedeckým pracovníkom na Oxforde, kde si  spravil aj doktorát v obore environmentálna geografia . Nebol členom žiadnej strany.

•14.   Kultúra - zatiaľ neobsadené

•15.   Šport - zatiaľ neobsadené

•16.   Média - Vladimír Klimeš, 53r.

Vlado robí v médiách odjakživa. Vyštudoval síce stavebnú, no do revolúcie sa popri štúdiu venoval fotografii v denníkoch Šport, Smena a Práca. Po revolúcii bol do roku 1994 zástupcom šéfredaktora denníka Práca a neskôr riaditeľ vydavateľstva Concordia Trading. Od roku 1997 je spoločník a riaditeľ TREND Visual s.r.o. Nebol členom žiadnej strany.

Bezpečnosť

Člen vedenia strany zodpovedný za bezpečnostné oblasti zatiaľ nie je určený

•17.   Súdnictvo a spravodlivosť - Peter Pihorňa, 28r.

Peter vyštudoval právo a dva roky robil právnika v Dexia banke, ktorú medziiným zastupoval na konkurzoch. V súčasnosti pracuje v advokátskej kancelárii svojho otca. Nebol v žiadnej strane

•18.   Vnútorná bezpečnosť - zatiaľ neobsadené

•19.   Zahraničná politika a EU - Zuzana Višňovská, 26r.

V Amerike a v Anglicku vyštudovala politické vedy so špecializáciou v zahraničných veciach. Bola najlepším študentom ročníka a promovala v januári 2009 s vyznamenaním a ocenením za najlepšiu dizertačnú prácu. Nebola v žiadnej strane.

•20.   Vonkajšia bezpečnosť - zatiaľ neobsadené

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kto je sudca Truban, ktorý pustil Bödöra na slobodu

V nedeľu prišiel na súd iný prokurátor než ten, ktorý prípad dozoruje.

Kollár podá návrh na svoje odvolanie z funkcie

SaS sa Kollárovým návrhom bude zaoberať v utorok dopoludnia.


Už ste čítali?