Najväčší babrák sedí na úrade vlády

Autor: Richard Sulík | 9.7.2009 o 10:42 | Karma článku: 18,28 | Prečítané:  52824x

Človeku, ktorý v živote nikdy nič poriadne nerobil sme zverili našu krajinu a tak to aj vyzerá. Premiér Robert Fico je vrcholne neschopný človek, ktorého tento národ zvolil na základe klamstiev a prázdnych sľubov za premiéra. Robert Fico možno dokáže viesť schôdzu SZM, ale určite nie Slovensko. Je to na zaplakanie.

Dezolátny stav verejných financií

Ekonomika nemusí vždy len rásť, môže aj klesať a stagnovať a to, že tento rok budeme mať pokles HDP o 6,5%, nie je vina tejto vlády. Vina tejto vlády spočíva v tom, že ešte v októbri minulého roka, akoby sa vôbec nechumelilo, predpokladala 6,5 percentný rast HDP (číslo je teda rovnaké, len znamienko je opačné) a na základe neho naplánovala daňové príjmy vo výške 10 miliárd Eur. A keďže máme "sociálnu" vládu, boli výdavky plánované vo výške 11 miliárd Eur. Skutočnosť je ale taká, že príjmy budú možno 8 ale výdavky 12 a hrozí nám deficit, aký Slovensko ešte nikdy nemalo - 4 miliardy Eur.

Tento rekordný deficit pritom vôbec nemusel byť. Riadny hospodár by totiž nikdy nerátal s rastom ekonomiky, keď všetky okolnosti ukazujú na pokles. Rátal by s nižšími príjmami a plánoval by nižšie výdavky. Už v októbri 2008 som upozorňoval, že odhad nárastu 6,5% nie je reálny a že dôjde k výpadku daňových príjmov. Bohužiaľ, socani nevedia plánovať a nevedia hospodáriť a premiér Fico vedie túto krajinu rovno do bankrotu.

Pred tromi mesiacmi sme upozorňovali, že Slovensku hrozí deficit vyše 6% HDP a že treba prehodnotiť rozpočet a hlavne začať šetriť. Vtedy sa Róbert Fico tváril, že je všetko v poriadku, dnes už aj on priznáva deficit vyše 6% HDP. A čo napadne správnemu socanovi ako prvé? Šetriť? Kdeže. Ako prvé ho napadne zvýšiť dane. Socani totiž vždy vedeli kradnúť ľuďom slobodu, kradnúť im peniaze a hlavne vedeli rozdávať - z cudzieho.

A tak nám včera minister financií Ján Počiatek oznámil, že "Daňový systém, ktorý máme, je daňový systém do dobrého počasia..." a nevylúčil možnosť zvýšenia daní (samozrejme, že dávno vedia, že dane zvýšia, len potrebujú na to pripraviť národ). Dovolím si povedať, že o daniach viem viac než Ján Počiatek a tvrdím, že náš daňový systém je jeden z najlepších na svete. Samozrejme, že znesie vylepšenia, o ne som sa v roku 2007 pokúšal.

Daňový systém priniesol tejto vláde za prvých 30 mesiacov vládnutia o 150 miliárd Sk viac (po zohľadnení inflácie) ako vláde predošlej. A kde sú tie peniaze? Sú rozflákané a rozkradnuté. V tom je problém a nie v daňovom systéme.

Rozflákané

Tesne po nástupe vlády v roku 2006 zastavil Robert Fico privatizáciu Carga, z ktorej mohol mať náš štát 14 mld. Sk, dnes musí štát doplácať stratu 130 miliónov Euro. Nezmyselné sociálne podniky stoja desiatky miliónov Eur, šrotovné tiež. STV3, širokorozchodná trať, predražená rekonštrukcia hradu a opätovné zadlžovanie nemocníc sú ďalšími príkladmi rozflákaných peňazí.

Rozkradnuté

Pred očami nás všetkých ukradli 45 miliónov Eur alebo viac z emisii. Miliardový tender ohlásený na nástenke ministerstva Slovensko do nástupu Roberta Fica nezažilo. Vylúčenie uchádzačov o elektronické mýto z dôvodu, že sú lacní, je taký istý výsmech ako vybielené a vyčiernené zmluvy a podprahové a podlimitné tendre.

Takže, milí voliči SMERu: Naleteli ste na prázdne sľuby a klamstvá. Nie je to vaša vina, lebo ste nemohli vedieť, že všetky predvolebné reči boli len bláboly. Teraz to však viete. Viete, že celá sociálna politika SMERu je o tom, aby čím viac ľudí bolo sociálne odkázaných, inak by SMER nemal kto voliť. Viete, že táto vláda nevie plánovať a nevie hospodáriť. A viete, že premiér je vrcholne neschopný človek, ktorý v živote nič poriadne nerobil a vždy žil iba z cudzích peňazí. Keď ho zvolíte opäť, nesiete spoluzodpovednosť za nehorázne zadlžovanie a morálny úpadok našej krajiny. Vaše deti a vnúčatá vám to nikdy neodpustia.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Šachy pri mrakodrape Eurovea. Za komplexom sa objavil fond Poštovej banky

V pozadí očakávaného projektu sa udiali podstatné zmeny.

Stĺpček šéfredaktorky

Prečo si priznávajú právo na odpoveď namiesto toho, aby chránili novinárov

Politik nemá médiá kontrolovať.


Už ste čítali?