Papaláš

Autor: Richard Sulík | 5.6.2011 o 13:28 | Karma článku: 21,73 | Prečítané:  34745x

Minulý týždeň sme hlasovali v parlamente o zrušení priestupkovej imunity v prvom čítaní. Poslanec SMERu, Marek Maďarič vystúpil v rozprave a plénu oznámil, že strana SMER bude hlasovať proti zrušeniu priestupkovej imunity. Nie, že by fešáci zo SMERu neboli za zrušenie. Samozrejme, že si nič na svete neželajú viac ako zrušenie priestupkovej imunity, ale ako sa na správnych pokrytcov patrí, musia žiaľ hlasovať proti, lebo škaredá, škaredá koalícia ich k tomu donútila.

Stalo sa totiž to, že koalícia si dovolila nereagovať na výzvu SMERu, aby spolu s imunitou boli zrušené aj ďalšie papalášske výhody, ako napríklad majáky pre ministrov. Výzva odznela raz na nejakej tlačovke a jej jediný dôvod bol, aby principiálni politici zo SMERu mali zámienku nepodporiť zrušenie priestupkovej imunity. Ja napríklad som o tejto výzve nevedel.

Ale nič nie je stratené. S výzvou súhlasím bez váhania a práve teraz je príležitosť zrušiť aj ďalšie papalášske výhody. Zákon o zrušení priestupkovej imunity totiž prešiel do druhého čítania a je možnosť ho meniť a dopĺňať. Len mám obavu, že možnosť používať bez zjavného dôvodu maják bude najviac chýbať najväčšiemu papalášovi, JUDr. Ficovi, ktorý síce zanechal verejné financie v zúfalom stave, no to mu nebráni sa preháňať s majákom po krajine a mudrovať aká bola jeho vláda sociálna.

Napríklad v piatok 3. júna o druhej poobede asi 30 km za Trenčínom. Išli sme na stretnutie do Považskej Bystrice, cca 150 kilometrovou rýchlosťou, keď sa zrazu zozadu dovalila tučná audina s majákom a značkou BA 108 NR. Ledva sme stihli uhnúť. V audine, ktorá podľa môjho odhadu išla spoľahlivo dvesto, sedel sám najväčší papaláš JUDr. Fico a mal namierené do Martina.

Nerozumiem, prečo to muselo byť s majákom, keďže cesta bola poloprázdna a už vôbec nerozumiem obrovskej rýchlosti. Pán JUDr. Fico sa nemá kam ponáhľať, lebo nič nerobí tak ako celý život nič nerobil a bez problémov mohol vyraziť o 20 minút skôr.

Rozumiem ale, že taký maják je skvelá terapia na liečenie komplexov. Súkromne používať BMW X6, ktoré je ďaleko, ale naozaj ďaleko nad oficiálnymi príjmami, niekoľko hodiniek, každé pomaly za ročný plat podpredsedu NRSR (ktoré pre istotu darovala štedrá manželka), dve veľké Audi A8, dvaja šoféri, tri sekretárky a hlavne maják kedykoľvek a kamkoľvek, to všetko dáva pocit dôležitosti.

Preto, pán Maďarič, nabudúce buďte opatrný s výzvami. Mne maják chýbať nebude, tak či tak ho nepoužívam. Zato Vášmu veľkému vodcovi pomáha prekonať nudný život v opozícii.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Najdlhšia bytovka na svete je vo Viedni a má meno po Marxovi. Je radosť v nej žiť

Nie je špinavá ani nebezpečná, hoci sú v nej sociálne byty. Nezamestnaní v nej bývajú vedľa profesorov.

BRATISLAVA

Bratislava porastie do výšky, budovy zmenia panorámu

V Bratislave rýchlym tempom pribúdajú výškové budovy.

SVET

Klamali aj intrigovali. Všetci prezidentovi muži, ktorí skončili

Za sedem mesiacov skončili takmer všetci Trumpovi spolupracovníci.


Už ste čítali?