Fico dá dva milióny

Autor: Richard Sulík | 27.9.2012 o 6:12 | (upravené 27.9.2012 o 7:57) Karma článku: 23,78 | Prečítané:  12183x

Nie slovenskí daňovníci, ale Fico, sám veľký Robert Fico dá dva milióny východu Slovenska. Peniaze, ktoré Robert Fico nezarobil, ale najskôr ich štát musel niekomu násilím vo forme dani zobrať, rozdáva náš premiér, ako keby boli jeho vlastné.

Pritom peniaze nepôjdu z rezervy predsedu vlády, tie ostanú na iné darčeky. Peniaze pôjdu z už rozpočtovaných prostriedkov, čiže na úkor iných výdavkov. Inými slovami, niekde inde na Slovensku sa už naplánované a zrejme potrebné prostriedky uberú, aby si Robert Fico mohol robiť za štátne peniaze kampaň.

Tým nechcem povedať, že spomínané dva milióny eur budú vyhodené von oknom. Je ale smiešne, že premiér osobne rieši výstavbu autobusovej zástavky a rekonštrukciu domu smútku. Možno by sa mohol Robert Fico starať skôr o to, že jeho diletantskými rozhodnutiami likviduje podnikateľské prostredie. Áno viem, úspešný podnikateľ je najväčší nepriateľ pre socialistov, ale predsa len by si mohli páni uvedomiť, že keď sa nebude dariť podnikateľom, nebudú podnikatelia zamestnávať ľudí, potom nebudú daňové príjmy a potom sa premiér nebude mať začo hrať na Ježiška.

Alebo by sa Robert Fico mohol starať o to, že Slovensko platí na Grékov či Španielov najviac z krajín eurozóny. Lenže ozvať sa v Bruseli si vyžaduje oveľa viac odvahy, ako sa hrať na granda a rozdávať cudzie peniaze ako by boli vlastné. Mimochodom, za 1,2 miliardy eur, ktoré dáme na španielske banky, by sme mohli mať v každej jednej slovenskej obci zrekonštruovaný dom smútku a postavenú autobusovú zástavku. To len na porovnanie, aby si niekto nemyslel, že milión a miliarda je to isté.

http://hnonline.sk/ekonomika/c1-57647160-fico-da-vychodu-slovenska-dva-miliony-eur

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?