Comical Ali, v hlavnej role Robert Fico

Autor: Richard Sulík | 14.11.2012 o 0:35 | (upravené 14.11.2012 o 14:58) Karma článku: 27,34 | Prečítané:  11982x

Pamätáte si na vojnu v Iraku v roku 2003? V čase, kedy Američania mali obsadenú polovicu Bagdadu, mal iracký minister informácií Muhammad Saeed al Sahhaf jednu tlačovku za druhou, na ktorej rozprával o tom, ako Američania nie sú v Bagdade, ako iracká armáda víťazí a pod.

Jeho klamstvá boli tak očividné a smiešne, že minister informácií si vyslúžil prezývku Comical Ali. Podobné divadlo predvádza aktuálne Robert Fico s Gréckom a keby to nebolo také smutné a drahé, určite by sme sa všetci dobre nasmiali.

Koncom augusta vyhlásil hovorca vlády, že Robert Fico je "proti časovým odkladom v prípade Grécka". Už vtedy bolo zrejmé, že sa jedná len o silácke reči a keď dôjde na lámanie chleba, bude poslušne súhlasiť.

Tak sa aj stalo posledný víkend. Robert Fico povedal pre Reuters, že „ak krajina nedokáže dodržiavať pravidlá, mala by opustiť eurozónu". Nič proti tomuto výroku, koniec koncov my to hovoríme takmer tri roky.

Čistá groteska je to, že približne v rovnakom čase minister financií Peter Kažimír, ako zástupca Slovenska v Eurogroup súhlasil s odkladom plnenia podmienok pre Grécko o dva roky.

V tomto momente síce ešte nie je isté, akým spôsobom sa odklad plnenia podmienok zaplatí, hľadá sa taký spôsob, aby si to daňovníci moc nevšimli. No isté je, že to bude stáť najmenej 30 miliárd eur, čo pre Slovensko znamená ďalších najmenej 300 miliónov eur. To je suma, ktorá by v pohode vydala na zvýšenie platov učiteľov, sestričiek a zrušenie koncesionárskych poplatkov.

Hrdinské reči a zbabelé skutky, tak by sa dala charakterizovať európska politika terajšej vlády na čele s Robertom Ficom. Gratulujem.

P.S. A som úprimne prekvapený, že nikto z novinárov s týmto Roberta Fica nekonfrontuje. Zrejme 300 miliónov vyhodených von oknom nie ja až tak dôležitých.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?