Iveta Radičová nehovorí pravdu

Autor: Richard Sulík | 24.4.2013 o 11:26 | (upravené 25.4.2013 o 9:44) Karma článku: 18,45 | Prečítané:  18971x

Na SME.sk som si prečítal krátky úryvok z knihy Ivety Radičovej a našiel som v ňom nepresnosti, možno aj nepravdy. Mrzí ma, že píšem tieto riadky, no zrejme sa nedá nereagovať. Tu je krátka rekapitulácia udalostí, ako si ich pamätám ja:

Streda 5. alebo štvrtok 6. októbra 2011

V NRSR som mal poobede poradu s mojimi kolegami a hľadali sme riešenie. Následne sa Daniel Krajcer a Jozef Kollár vybrali za Ivetou Radičovou k nej domov. Pri ich odchode z domu Ivety Radičovej okolo polnoci sa črtala dohoda o tom, ako vyriešiť patovú situáciu okolo eurovalu. Krátko nato telefonovala Iveta Radičová Danielovi Krajcerovi (zastihla ho ešte v aute), že neplatí nič z toho, čo si povedali (takto mi to včera potvrdili Krajcer aj Kollár). Predpokladali sme, že Mikuláš Dzurinda mal výmenu názorov s Ivetou Radičovou.

Nedeľa 9. októbra 2011

Iveta Radičová píše, že v tento deň rokovala s Kollárom, Krajcerom, Miškovom a mnou. Toto tvrdenie, nemôže byť pravdivé, keďže Juraj Miškov sa nachádzal v Ázii.Toto považujem za nepresnosť, ale Iveta Radičová nehovorí pravdu, ak píše, že:  „O dve hodiny mi však Sulík poslal esemesku, že dohoda neplatí." Žiadnu SMS som jej v ten deň, ani deň predtým neposlal. (SMS som Ivete Radičovej posielal až v pondelok ráno, to však nebolo odmietnutie dohody).

Pondelok 10. októbra 2011

Iveta Radičová mi cez SMS prisľúbila, že hlasovanie o eurovale nespojí s hlasovaním o dôvere vláde, čo sme požadovali. Žiaľ, toto svoje slovo nedodržala. Viem to dokázať SMS komunikáciou zo dňa 10.10.2011,stačí, ak dá na to Iveta Radičová súhlas.

Mám archivované všetky SMS s Ivetou Radičovou z októbra 2010 a podľa výpisu z mobilu od operátora je možné preukázať, že sú to naozaj všetky, a že som teda žiadnu SMS nezmazal. Predmetné SMS zverejním okamžite po udelení súhlasu Ivetou Radičovou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček Beaty Balogovej

Aktivity bývalých siskárov nie sú variáciou slobody slova

Tóth ukázal, aký mizerný je "analytik".

DOMOV

Návrat do čias mečiarizmu. Reakcie redakcií na sledovanie novinárov

Reagujú Aktuality.sk i týždenník .týždeň.


Už ste čítali?