Pán Fico, má vaša vláda problém s kokaínom?

Autor: Richard Sulík | 9.5.2013 o 10:07 | (upravené 9.5.2013 o 12:41) Karma článku: 20,75 | Prečítané:  20740x

Krátko po nástupe našej vlády začal Robert Fico hovoriť o kokaínových večierkoch v SaS. Prvý, druhý krát som to prepočul, lebo netreba reagovať na každé primitívne obvinenie. No práve to R. Fica posmelilo, možno si začal myslieť, že tomu tak naozaj je.

Tak som sa nechal otestovať na kokaín. Test bol samozrejme negatívny, keďže kokaínu som sa v živote nedotkol. Zároveň som R. Fica vyzval, aby on išiel na detektor lži a odpovedal na jednu jedinú otázku: „Je hlas na nahrávke, kde obstaráva svojou hlavou 40 miliónov korún, hlas Roberta Fica?

Samozrejme, že som nečakal, že by Fico išiel na detektor, lebo je zrejmé, že hlas bol jeho a v podstate to pri tých všetkých tuneloch nijak neprekvapuje. Ale Robert Fico pochopil, že kto sedí v skleníku, by nemal hádzať kameňmi.

V marci tohto roku, ani nie tri roky neskôr, odpovedal v online rozhovore Ján Počiatek na túto otázku:

V prípade, že by Vám bola daná verejná výzva, ste schopný sa podrobiť testu na zistenie toho, či ste užívali omamné a psychotropne látky?

takto:

Kedykoľvek a bez akéhokoľvek zaváhania a na úplne ľubovoľné látky. Otázka je, či by s tým nemali problém politici z iných strán.“.

Nuž tak verejná výzva došla a minister dopravy, člen vlády Roberta Fica namiesto toho, aby splnil čo sľúbil, podal trestné oznámenie na občianskeho aktivistu Martina Daňa, ktorý si dovolil vyzvať Jána Počiatka na kokaínový test. Klasická eštebácka metóda – zastrašovanie.

Prečo minister Počiatek odmieta ísť na kokaínový test, napriek tomu, že tak prisľúbil, nech si zodpovie každý sám. Obávam sa však, že zrejme nie je jediný člen vlády Roberta Fica, ktorý sa bude kokaínovému testu vyhýbať ako čert svätenej vode.

Ale Robert Fico by si mal uvedomiť, že ak členovia jeho vlády majú problém s kokaínom, je to pre krajinu vážny problém. Podľa bývalého poradcu britskej vlády pre otázku drôg môžu za svetovú krízu bankári na kokaíne a keď sa pozriem na niektoré rozhodnutia našej vlády, mám dojem, že na kokaíne je ich tam viacero.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Výzvy realitného trhu

Slovensko sedí na časovanej bombe. Následky pocítime všetci

Demografický problém nikto nerieši.

Priniesli si jadrové kufríky. Summit Bidena a Putina trval tri a pol hodiny

Lídri nevystúpili na spoločnej tlačovej konferencii.

KOMENTÁR PETRA SCHUTZA

Čo ukázalo odvolávanie Mikulca (komentár)

Východisko na spôsob "vláda národnej spásy" je čistá fantazmagória.


Už ste čítali?