Prezident: Chce to Pána, nie Uja

Autor: Richard Sulík | 13.6.2013 o 23:06 | (upravené 15.6.2013 o 13:27) Karma článku: 18,47 | Prečítané:  10029x

Na prezidentského kandidáta od ľudovcov sme čakali viac ako sedem mesiacov. Žiaľ, našich opozičných kolegov sme precenili a ich kandidáta na prezidenta ešte stále nepoznáme. Vie sa len, kto všetko dnes nemá podporu všetkých strán ľudovej platformy.

Práve dnes sme sa dočítali, že Ľudová platforma, chytená v pasci svornej impotencie, sa opäť raz nedohodla na spoločnom kandidátovi a žiaľ, musím konštatovať, že už to ani len na smiech nie je.

Ale jedna vec stojí za zmienku. Z úst Jána Figeľa sme sa dozvedeli, že „Slovensko potrebuje skúseného, statočného a nekomunistického prezidenta. Človeka verného demokracii, ktorý rešpektuje ústavu." Myslím, že sú to rozumné požiadavky na prezidenta. Voľba prezidenta Slovenskej republiky je totiž dôležitá vec. Je dôležitejšia, ako tančeky a opičky politických strán, ktoré už ľudí poriadne unavujú.

A práve preto sme sa rozhodli postaviť vlastného kandidáta, kandidáta hodného prezidentského kresla, Petra Osuského. Peter Osuský je človek, ktorý je hodnotovo jasne ukotvený, vždy stál na správnej strane barikády a je vyznávačom toho starého dobrého kréda, že dohody treba dodržiavať. Nie je to človek, ktorému „príkaz zhora" zmení názor. Je to mimoriadne vzdelaný človek, morálna autorita a osobnosť, hodna tohto súboja. Peter Osuský je hlavne človek, ktorý bojuje a vždy bojoval za slobodu.

Okrem týchto podstatných vecí sa od neho sotva dočkáme drobností ako „organizácie spojených nádorov", „domu krási", sácania do pani premiérky a nerešpektovania právoplatných rozhodnutí parlamentu.

Tento boj bude ťažký. Je ale omnoho viac ľudí, ktorí sa vzdajú, ako tých, ktorí stroskotajú. Aj preto sme navrhli Petra Osuského za kandidáta na prezidenta a spravíme všetko pre jeho zvolenie.

Peter Osuský je kandidátom, ktorý sa bude o post hlavy štátu uchádzať po tom, ako získa podporu aspoň 15.000 občanov formou podpisu petičného hárku. Podľa nášho názoru je to človek, pod ktorým sa môžu spojiť slušní politici i občania.

Tu je náš kandidát a tu Poste restante Katmandu :-)

So zberom podpisov začíname 21.6.2013 o 16:00 na Partizánskej lúke.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Modlila sa za červenú trať. Finále však Vlhová musela zvládnuť na modrej

Slovenka má desiate víťazstvo vo Svetovom pohári.

Píše Joseph E. Stiglitz - Fórum

Musíme sa vzdať rastu?

Zostáva mnoho spôsobov, ako zmeniť kvalitu rastu, aby sme značne znížili jeho dosah na životné prostredie.


Už ste čítali?