Eurofondy znížme o platby do Bruselu a DPH môže ísť na 15%

Autor: Richard Sulík | 21.11.2013 o 23:01 | (upravené 21.11.2013 o 23:19) Karma článku: 25,82 | Prečítané:  9353x

Počas najbližších 7 rokov (2014 až 2020) budeme musieť do Bruselu zaplatiť 6,78 mld. Eur. Za to môžeme vyčerpať 20,29 mld. Eur. Slovensko teda „zarobí" 13,5 miliardy a to je predsa super kšeft. Žiaľ, skutočnosť je presne opačná.

Pozrime sa najprv na sumu, ktorú môže Slovensko čerpať, to je 20,29 mld. Eur. Ako je známe, už roky nedokážeme čerpať ani len polovicu. Z ohurujúcej sumy 20,29 mld. Eur tak vyčerpáme maximálne 10 miliárd Eur. Stále viac, ako budeme platiť, by si mohol jeden povedať, no ďalší faktor je korupcia.

Eurofondami Brusel živí korupciu na Slovensku, lebo nimi podpláca politické elity za to, aby tieto súhlasili s každou jednou kravinou (počnúc zákazom vysávačov nad 1600 wattov a končiac miliardovými zárukami pre Grécko). Je verejným tajomstvom, že práve pri eurofondoch korupcia priam kvitne a Brusel usilovne zatvára pritom oči. Preto z 10 miliárd eurofondov, ktoré Slovensko pravdepodobne vyčerpá, treba odrátať najmenej 25%, ktoré sa rozkradnú.

Ostáva 7,5 miliardy Eur a teraz treba odrátať všetky tie nezmysly, ktoré sa z týchto fondov zaplatia, zbytočnými školeniami počnúc a rozhľadňou v údoli končiac. Minimálne 20% sú investície vyhodené von oknom.

Ostáva 6 miliárd Eur, Slovensko na tomto superkšefte už začína strácať, no ešte treba zohľadniť spoluúčasť domácich investorov a tiež deformáciu podnikateľského prostredia.

Celkovo odhadujem, že reálny prínos eurofondov bude 5 miliárd Eur. Maximálne. Za to my do Bruselu zaplatíme 6,78 miliardy.

Podstatná je ale iná skutočnosť. Tých 6,8 miliardy Eur, ktoré zaplatíme do Bruselu, zaplatíme my všetci z našich daní. Ale eurofondy, dostanú len vyvolení, rôzni mecenáši a sponzori. A najmä tí, ktorí usilovne korumpujú.

Práve preto navrhujem, aby sme tieto dve platby navzájom započítali. Keď teda my máme do Bruselu platiť 6,78 mld. Eur a zároveň môžeme čerpať 20,29, tak jednoducho vyrátajme 20,29 - 6,78 = 13,51, to znamená, my nebude z daní ľudí platiť do Bruselu nič a čerpať budeme len 13,51 mld. Eur (veď aj tak toľko nevyčerpáme).

Štátny rozpočet by ročne ušetril miliardu eur a skôr než sa tieto peniaze rozkradnú alebo rozdajú, by sa o túto sumu mohol znížiť výnos DPH. V konkrétnych číslach to znamená zníženie z 20% na 15%, čo pre priemernú rodinu znamená úsporu 500 eur ročne.

Takto sa majú hájiť záujmy Slovenska a zároveň robiť sociálna politika.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček šéfredaktorky

Jankovská usvedčuje Fica, že vedel o Kočnerovi (stĺpček šéfredaktorky)

Pred Jankovskou navštívil Fica Bödör.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Za Kollára sa musia hanbiť všetci

Boris Kollár sa nikdy nemal stať predsedom parlamentu.


Už ste čítali?