Tragéd VÚC volieb je Fico

Autor: Richard Sulík | 26.11.2013 o 12:10 | Karma článku: 20,17 | Prečítané:  15093x

Pýcha predchádza pádu, to je snáď najlepšie prirovnanie k veľkohubým vyhláseniam tragéda dnešných dni, Roberta Fica. Stačí si len spomenúť na jeho tlačovku po prvom kole VÚC volieb, kedy mu pýcha zatemnila zrak.

O Kotlebovi, jasnému víťazovi druhého kola povedal: „Nebavme sa o niekom, kto nemá šancu“.

O Ľudovítovi Kaníkovi, ktorý s Kotlebom tiež jasne prehral, Robert Fico povedal: „Ja byť pánom Kaníkom, tak sa stratím z povrchu zemského, odídem zo života politického. Prepáčte, ale prehrať s Kotlebom, tak to je teda vážna vec.“

A o svojom koňovi veľký vodca povedal: „Ja nemám žiadne pochyby o tom, že pán Maňka vyhrá druhé kolo bez akýchkoľvek problémov.“

Ako dnes vieme, Kotleba to natrel Maňkovi. V priamom súboji, muž proti mužovi, bol Maňka, podpredseda SMERu, bez šance. Nominanti SMERu sú od vzniku VÚC pri moci (2001 Marčok, 2005 Murgaš, 2009 Maňka) a voliči im za to vystavili účet. Obrovská potupa pre pánov Maňku a Fica prehrať s úplným outsiderom Mariánom Kotlebom. A to ešte za pomoci KDH, ktorý keby neboli zradili pravicovú koalíciu, mohlo byť všetko inak.

V Banskej Bystrici sa Fico síce svojimi veľkohubými vyhláseniami totálne zosmiešnil, ale problémy a možno aj  väčšie, sú aj v iných krajoch:

1.       Bratislava

Tu prehral SMER na plnej čiare. Pani Monika prehrala strašne a počet poslancov SMERu sa zredukoval na jedného jediného, starostu Šenkvíc Fitza.

 

2.       Trnava

Tu vyhral kandidát s podporou SMERu aj vďaka impotencii Ľudovej platformy, ktorá sa nedokázala dohodnúť na jednom kandidátovi a tak postavila hneď dvoch, Uhliarika z KDH a Nagya z MOSTu. Každopádne Tibor Mikuš získal v roku 2009 skoro 53% hlasov a vyhral v prvom kole a teraz len 40% a keby Ľudová platforma nebola tak rozhádaná, dnes mohol byť županom Ivan Uhliarik.

 

3.       Nitra

Tu vyhral kandidát SMERu Milan Belica aj vďaka KDH, ktoré zradilo pravicu a vliezlo so SMERom do koalície. Zrejme nájdu u socialistov viac pochopenia pre kresťanské hodnoty. Aj tu vyhral kandidát SMERu Milan Belica v roku 2009 v prvom kole so 60,27%, teraz to bolo v prvom kole už len 46,87%. Zato, že v Nitre bude ďalšie štyri roky županom kandidát SMERu, môže Robert Fico ďakovať pánom z KDH.

 

4.       Košice

Tu vyhral kandidát SMERu Zdenko Trebuľa s podporou MOSTu, ale aj jemu dosť hlasov ubudlo. V roku 2009 vyhral už v prvom kole, kedy získal viac ako 60%, teraz získal v prvom kole už len 48%. V druhom kole ho mohol Rudolf Bauer poraziť, keby tentokrát nebol pravicu zradil MOST.

Ako teda vidieť, SMER v skutočnosti vyhral len v troch krajoch a v ďalších troch krajoch môže ďakovať Ľudovej platforme, ktorá sa buď nevedela rozumne dohodnúť, alebo jej členovia (KDH a MOST) podporili nominanta SMERu. Na správanie KDH a MOSTu nech si spraví každý názor sám, je však dôležité jasne pomenovať, kvôli komu opozičná spolupráca nefunguje!

Späť k Ficovi. Posledné voľby pred prezidentskými voľbami dopadli pre Fica z pohľadu jeho kandidatúry na prezidenta katastrofálne. Fico nie je ten jasný víťaz, ktorý vo VÚC voľbách ukázal skutočnú silu. Ficov podpredseda Maňka dokázal prehrať s Kotlebom a v dvoch ďalších krajoch vyhral aj vďaka (možno len vďaka) podpore akože opozičných strán. To sú veľmi zlé predpoklady pre kandidatúru do prezidentských volieb.

Niet pochýb, že v prezidentských voľbách by v prvom kole vyhral Robert Fico. No zároveň je vysoko pravdepodobné, že v druhom kole ho porazí aj strašidlo do maku. To je ďalšia paralela k Vladimírovi Mečiarovi, ktorý v roku 2004 prehral proti Gašparovičovi. Na druhej strane, zdrhnúť do Grasalkovičovho paláca, ako sa na správneho zbabelca patrí, je veľmi lákavá alternatíva. Len či mu to mecenáši dovolia. Lebo ak odíde Fico jedno kam, osud SMERu bude v rukách ľudí ako Maňka, Glvač (šéf bratislavského kraja) a pani Laššáková (šéfka banskobystrického kraja). A v tom prípade nepostačí SMERu už ani výdatná pomoc Ľudovej platformy.

Na záver ešte jeden krátky test. Hádajte, kto povedal túto vetu hodnú riadneho extrémistu: „Máme odvahu hovoriť aj o nezodpovednom raste rómskej populácie“.

A.      Marián Kotleba

B.      Adolf Hitler

C.      Doc. JUDr. Robert Fico, CSc

Odpoveď nájdete tu: http://www.youtube.com/watch?v=l6A_82-p3tM

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček šéfredaktorky

Jankovská usvedčuje Fica, že vedel o Kočnerovi (stĺpček šéfredaktorky)

Pred Jankovskou navštívil Fica Bödör.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Za Kollára sa musia hanbiť všetci

Boris Kollár sa nikdy nemal stať predsedom parlamentu.

AUTORSKÁ STRANA

Teroristi sa rodia aj na štadiónoch (píše Michal Havran)

Fanúšikovské násilie má pôvod v pocite zasvätenia.


Už ste čítali?