V Bruseli budem bojovať za viac slobody

Autor: Richard Sulík | 26.1.2014 o 20:02 | Karma článku: 19,87 | Prečítané:  7724x

Ďakujem za všetky podporné maily k mojej kandidatúre na europoslanca, ale aj za tie, ktoré mi kladú konkrétne otázky. Dovoľte mi preto pár vecí vysvetliť:

Europarlament bude mať po májových voľbách 751 poslancov a možno budeme veľmi prekvapení, koľkí z nich budú kriticky nastavení voči bruselskému socializmu a koľkí budú požadovať skutočné reformy, menej regulačného šialenstva a viac slobody v podnikaní. Preto aj považujem za logické, že ja ako kritik socialistických pomerov v EÚ kandidujem do europarlamentu. Lebo práve tam sa budem spolu so spojencami z iných krajín snažiť o rozsiahle reformy bruselskej mašinérie a najmä o viac slobody.

O Slovensku sa vo veľkej miere rozhoduje v Bruseli. Zažili sme to pri eurovale, kedy bola väčšina  slovenského parlamentu degradovaná na bábkové divadlo a zažívame to pravidelne pri preberaní smerníc. Jedno o akú hlúposť ide, slovenskí poslanci odmávajú všetko, čo z Bruselu príde, lebo odmávať musia.

Nehovorím, že každá jedna smernica, každé jedno bruselské opatrenie je škodlivé. Nehovorím ani, že by Slovensko malo vystúpiť z EÚ. Hovorím však, že viac ako 70 percent slovenských zákonov je ovplyvnených európskymi smernicami. A tiež hovorím, že za záujmy Slovenska treba aktívne bojovať. V Bruseli.

Ostávam na Slovensku!

V žiadnom prípade sa nechystám do Bruselu odsťahovať, mať tam byt, vziať so sebou rodinu, nech sa deti jazyky naučia a môžu požívať privilégia bruselskej nomenklatúry. Európsky parlament má o niečo menej rokovacích dní ako ten slovenský a tak ako som dnes predsedom SaS a poslancom NRSR, budem po mojom prípadnom zvolení predsedom SaS a poslancom europarlamentu (pripomínam, že zo zákona nie je dovolený súbeh mandátov v europarlamente a v NRSR).

To, že dnes o slovenských europoslancoch takmer nepočujete, súvisí s tým, že bruselský systém ich doslova učičíkal. Napríklad bol prehlásený každý jeden deň za deň rokovací a vtedy je príplatok 304 eur za každý podpis na prezenčke. Samozrejme, že sa potom všetci zašívajú v Bruseli, aj keď to vôbec nie je potrebné. Skutočný dôvod je 304 eur denne.

Lenže peniaze nie sú mojou motiváciou kandidovať do Bruselu. Vďaka predaju mojej firmy mám z čoho žiť a to ma robí skutočne nezávislým. V Bruseli budem vtedy, keď to  bude potrebné. Okrem toho, do eurovolieb kandidujeme ako tím (Oravec, Nicholsonová a ja) a máme aj ďalších kandidátov schopných sa prekrúžkovať. Našim cieľom je viac ako jeden mandát, prácu si teda podelíme.

Avšak kolegov mám aj doma. Naša generálna manažérka Jana Kiššová, obidvaja podpredsedovia, Ľubo Galko a Jozef Mihál, šéf komunikácie Ivan Štulajter... to všetko sú ľudia, na ktorých sa viem stopercentne spoľahnúť. Preto, neopúšťam SaS. Nikdy by som nič také neurobil, aby som ako zakladateľ a predseda navodil jej zánik. Mimochodom, boli by ste prekvapení, koľkí predsedovia iných európskych strán kandidujú do europarlamentu.

V Bruseli budeme hľadať spojencov!

Európsky parlament je niečo ako Achillova päta bruselskej mašinérie, lebo tam sú poslanci volení priamo občanmi. Všade inde (Európska komisia, ECB a pod.) sa eurohujeri poriadne zabarikádovali. Aj preto im teraz lepí, ako dopadnú eurovoľby, lebo cítia a vedia, že ľudia začínajú ich fantazmagórií o Socialistických Spojených Štátoch Európskych mať plné zuby.

Predpokladám, že počet europoslancov, ktorí odmietajú bruselský socializmus po 24. máji výrazne narastie a práve medzi nimi budeme hľadať spojencov pre odvážnejšie reformy a pre to, aby členské krajiny na Brusel nedoplácali.

Ako možno už viete, SaS je strana postavená hodnotách – sme liberálna (viac osobných slobôd), pravicová (viac ekonomických slobôd) a neskorumpovaná (žiadne korupčné kauzy) strana, poctivo bojujúca za záujmy Slovenska a za zdravý rozum. Sme stranou, ktorá patrí na slovenskú politickú scénu. Nebojíme sa povedať náš názor a na rozdiel od iných, odmietame kroky, ktoré Slovensku škodia. Práve preto je v eurovoľbách dňa 24. mája SaS tou správnou voľbou. Lebo všetci za Brusel, my za vás.

Prosím sledujte nás na www.eurovolby2014.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček šéfredaktorky

Jankovská usvedčuje Fica, že vedel o Kočnerovi (stĺpček šéfredaktorky)

Pred Jankovskou navštívil Fica Bödör.

AUTORSKÁ STRANA

Teroristi sa rodia aj na štadiónoch (píše Michal Havran)

Fanúšikovské násilie má pôvod v pocite zasvätenia.

Cynická obluda

Vlakové hliadky 2020

Neviete, či fašisti ešte stále chodia hliadkovať vo vlakoch, či všetci dodržujú platné pravidlá?


Už ste čítali?