Merkelovej nové víťazstvá

Autor: Richard Sulík | 17.5.2017 o 14:31 | Karma článku: 12,11 | Prečítané:  4902x

V septembri 2015 narobila Angela Merkelová Nemecku veľké problémy – pozvala migrantov („Wir schaffen das“) a toto milé pozvanie využilo vyše milióna z nich a doslova sa dovalili do Nemecka.

Dni Angely Merkelovej boli fakticky spočítané, 90 percent Nemcov odmietalo jej migrantskú politiku a ani nie dva roky neskôr CDU vyhrá voľby v Severnom Porýní-Vestfálsku. Na vysvetlenie existujú tri dôvody:

  1. Angela Merkelová otočila. Potichu, zato výrazne. Kým ešte ani nie pred dvomi rokmi hovorila, že islam patrí k Nemecku, dnes jej vláda prijala výrazné sprísnenie azylovej politiky a dokonca diskutuje o zákaze burky.
  2. AfD sa rozložila. Stranu AfD pôvodne založili moji dnešní europoslaneckí kolegovia okolo makroekonóma Bernda Luckeho. Toho následne zhodila z trónu Frauke Petry a Lucke spolu s ďalšími odišiel. Prednedávnom bola odstavená samotná Petry a strany sa zmocňujú ľudia príliš sfarbený do hneda. Pre mnohých ľudí bola Alternative für Deutschland (AfD) spočiatku skutočnou alternatívou a vyzeralo to veľmi nádejne. Dokonca v septembri 2016 porazila AfD prvýkrát CDU v spolkovej krajine Meklenbursko-Predpomoransko, odkiaľ Merkelová pochádza. To sa zmenilo práve tým, že sa v AfD presadili ľudia s príliš extrémnymi názormi ako napríklad Björn Höcke.
  3. No a do tretice je tu večný súper SPD. Po počiatočnom ošiale Nemcom dochádza, že nový šéf Martin Schulz (bývalý predseda europarlamentu) je ešte horšie riešenie ako Merkelová, lebo tá aspoň dokáže v tichosti otočiť, keď vidí, že je zle. A tak neostáva Nemcom nič iné, ako voliť Angelu Merkelovú.

Problémy ostávajú

Pravdepodobné víťazstvo CDU v parlamentných voľbách dňa 24.9. tohto roku nemení nič na veci, že Angela Merkelová napáchala na Nemecku veľké škody a to v rozpore s nemeckou ústavou, ktorá v článku 16a ods. 2 jasne hovorí, že kto prichádza do Nemecka z bezpečnej krajiny (a nemecký ústavný súd určil, že to sú všetky susediace krajiny), nemá nárok na azyl.

Migranti stoja nemeckých daňovníkov medzičasom 25 miliárd eur ročne, ich integrácia je náročná a zbaviť sa tých, ktorým bol azyl zamietnutý, je ešte ťažšie. Čísla prichádzajúcich síce klesli, ale to nie je ako s horúčkou, ktorá keď klesne, je po probléme.

Problém s migrantmi je kumulatívny, asi ako s dlhmi. Nestačí nerobiť nové, treba riešiť aj tie staré. V Nemecku žije medzičasom 17 miliónov cudzincov, čo je pri 82 miliónoch obyvateľov niečo vyše 20 percent. Avšak medzi 80 až 90-ročnými to je len 7 percent a medzi deťmi do 5 rokov vyše 35 percent. Do jednej až dvoch generácií môžu byť Nemci vo vlastnej krajine v menšine. Za výdatnej pomoci Angely Merkelovej.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michala Havrana

Posolstvo Veľkej noci sa stráca (píše Michal Havran)

Súčasná teológia nemôže byť iba návodom na sexuálnu výchovu.

Haló, muž ma naháňa so sekerou. Ako ženy hľadajú pomoc na telefonickej linke

Boli sme sa pozrieť, ako prebieha služba na Linke pre týrané ženy.


Už ste čítali?