Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Jasné odpovede na kľúčové problémy Slovenska (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

Najväčší problém Slovenska

je nefungujúca spravodlivosť. Pokiaľ nezačnú fungovať súdy, prokuratúra a polícia, tak sa nikdy nepostavíme na nohy.
 

Áno, aj to tam píšem,

no zároveň si myslím, že človek keď napríklad príde o prácu a nevie z čoho kúpiť deťom zimné topánky alebo niekto nevie z čoho platiť hypotéku za strechu nad hlavou a ešte ho Fico označí za nechutného milionára, ktorého treba riadne zdaniť, tak považuje za kľúčový problém nedostatok pracovných miest.
 

A ešte jedna drobnosť

tie bodky na konci perexu a na začiatku textu sú tam preto, lebo v perexe nie je možné hyperlinknúť text. Možno na zamyslenie pre tvorcov
 

troll Sulík

ty si jeden maličký a bezvýznamný slovenský politik a tá tvoja sAs úspešne smeruje do stoky. A na tom nič nezmení ani tisíc tvojich blogov.
 

Ozval sa nám

velikán Franto Tóth. Na rozdiel od iných to Sulíkovi aj myslí. Medzi iných si dovoľujem zaradiť aj teba.
 

 

btw, to ze si v tomto blogu zrecykloval predvolebny program SAS, tak to si hadam robis srandu
ludia ti vo volbach jasne dali odpoved co si o tvojich rieseniach myslia
ked si sa ledva ledva predral do parlamentu s 5,3%
 

 

To ako merítko kvality je to koho ľudia volia? Nedaj sa vysmiať. Veľká väčšina ľudí ani nečíta program danej strany pretože tomu aj tak nerozumie. A volí podľa ľúbivých sľubov a slúbených istôt. Tak ako svojho času komika Janka Kelňu. Ten mal dokonca percentá na účasť v Mečiarovej vláde. Predpokladám, že to bolo pre excelentný volebný program :-)
 

 

o tom je demokracia
a ludia dali jasne najavo co si myslia o politike pánov kocner@sulik
mandat a pomerne silny dostala sucasna valda, takze sulik si moze tak maximalne vypisovat kazdy den po 3 blogy
 

ľudia žerte houná!

milardy múch sa predsa nemôžu mýliť!

mily sudruh! tvoj "argument" je presne z tej istej kategorie, ako ten vykrik vyssie. problem je v tom, ze hlas bufetoveho povalaca ma taku istu vahu, ako hlas nositela nobelovky. tych prvych je ale o cosi viac, ze...
kazdy spravny bolsevik vzdy vnimal v prvom rade formu, v dalsom prekadroval autora. ale o obsah sa ani neobtrel - vzhladom na svoju mentalnu vybavu.
v com teda ten clovek nema pravdu, v com sa myli, v com klame? tu nie si na schodzi svojej cervenej partaje, kde cokolvek obtaras leninskymi heslami. skus aspon raz v zivote uviest nejaky argument. trebars v suvislosti s tou porodnostou blondiakov z osad v pomere k ostatnemu obyvatelstvu, ci k tym cislam o nezamestnanych, ci k comukolvek inemu z obsahu.
nemas argumenty, ci to nedokazes pochoopit svojim rozumcekom? tak ho aspon zase nezabudni prekadrovat. alebo mna namiesto odpovede na konkretne otazky. tak leninsky...
 

 

Nie, ludia dali jasne najavo, ze nerozmyslaju ale volia pudovo a tiez to, ze Firma Smer ma dobry marketing a silnych majitelov.
Podobne sa ludia sekli aj pri Meciarovi, Slotovi a Luptakovi ked im zverili na 4 roky krajinu a vysledkom bola krachujuci vyrabovany stav v spolocenskom a ekonomickom marazme, ludia sa jednoducho mylili tak ako sa mylia aj teraz a ako sa zmylili aj ked si zvolili narodnych socialistov v Nemecku na cele s Hitlerom.

Fajka zhasla brigadnik Peter Olexik.
 

to znamená, že

vo volebnom programe boli dobré a nadčasové riešenia.
 

Vizia smeru

Vies nam dat link na nejaku dlhodobejsiu viziu tych ktorym veri 40%? Fakt by ma to zaujimalo. Prosim nie ten o nicom trachtat ktory sa vola strednodoba vizia Slovenska. Fakt si nemyslim ze vizia ma mat 150 stran a riesit operativne veci ako dochodkovy system.
 

1/2

No som sa pobavil, že vraj Sulíkovi to myslí. Veď nevie poriadne napísať ani blog, Už členenie blogu je divné.
.
Sulík dal podnadpis „Kľúčové problémy Slovenska“ a pokračuje týmto:
Máme tajné voľby,
každý smie voliť a každý smie kandidovať.
Máme slobodu slova, nikto nesedí v base za to, že napíše nepekný blog o premiérovi.
Je možné cestovať a je možné podnikať, i keď to druhé s obmedzeniami.
Sme členmi EÚ, NATO, OECD, eurozóny a množstva ďalších medzinárodných organizácií.
Nuž ak toto sú tie kľúčové problémy, tak len Sulíkove, najmä vo vzťahu k EÚ. Mimochodom tajné voľby boli aj pred rokom 1989 a v 1989 sme žiadali voľby slobodné a politickú pluralitu.
.
A potom pokračuješ:
Na druhej strane, máme najnižšie mzdy v eurozóne, rastie nezamestnanosť, stúpa verejný dlh, nemáme diaľnicu ani len do Košíc, zato zachraňujeme Grécko a španielske banky. Navyše, v Európe sa „zmráka", čo slovenská silne proexportná ekonomika nepríjemne pocíti a k tomu sa pridajú „konsolidačné opatrenia" Roberta Fica. Opatrenia, ktorým chýba rozhľad na negatívne dôsledky, ktorým chýba odbornosť a ktoré idú vo väčšine prípadov na úkor tých, ktorí tvoria hodnoty.
Nuž najnižšie mzdy – Sulík, tvoj Miháľ pripravoval tzv. superhrubú mzdu, ktorá keby sa schválila, tak tie mzdy by stagnovali na dlhé roky, v podstate išlo o zotročenie tých, ktorí pracujú. Našťastie tento najväčší podvod SaS nevyšiel.
.
Nezamestnanosť rastie všade vo svete, lebo je fakt kríza, nezamestnaných je veľa, podstatne ju znížiť môžu len zahraničné investície, len akosi tí zahraniční investori sa na Slovensko nehrnú. A zníženiu nezamestnanosti veľmi nepomôžu kozmetické úpravy a ani ten najlepší zákonník práce, jednoducho, keď firma nejakého zamestnanca nepotrebuje, prepustí ho, pretože nie je charita.
Diaľnica do Košíc mohla byť dávno postavená a podstatne lacnejšie. Zachraňujeme vlastnú menu Euro, ktorá nás drží nad vodou a ktorá je stále silná, návrat ku korune by znamenal obrovský prepad životnej úrovne občanov Slovenska, infláciu a drahotu, extrémne vysoké ceny za plyn, phm, následkom toho by neúmerne narástla cena tepla, doprava.
.
Podľa teba Sulík, sú: Kľúčové problémy Slovenska sú ekonomického charakteru...
Nuž, Sulík, ty sa veľmi, preveľmi mýliš. Kľúčové problémy Slovenska sú spoločensko-politického charakteru. Najväčším problémom Slovenska je morálny úpadok a bezcharakterní ľudia, ktorí sa začali hrnúť do politiky a stále sa tam hrabú. Pôsobenie v politike sa na Slovensku stal supervýhodný biznis. Ekonomika je nadstavbou spoločensko-politického života, ktorý tvorí základňu. Pochopiteľne, ani ekonomika štátu nemôže byť zdravá, ak je chorá politika v štáte. Ak štát riadia ľudia, ktorí sledujú predovšetkým svoje blaho a prospech rôznych gorilích skupín, nikdy sa situácia nezmení. Takí ľudia, z ktorých sa stali sociálne prípady, aby si mohli nadeliť sociálne byty, ľudia, ktorí sami sebe lacno predali pozemok, aby ho vzápätí predali ďalej aj so ziskom, ľudia, ktorí kúpili stavebnú parcelu „a la vinica“ za smiešnu cenu a pochybných okolností, ľudia, ktorí akýmkoľvek spôsobom profitujú z verejnej funkcie, nemajú v politike čo hľadať! Skompromitovaní ľudia, ktorí sa stretávajú s osobami s pochybnou povesťou, ktorí lustrujú svojich straníckych kolegov, ktorí sa správajú horšie ako posledný sedliak pri stretnutí s diplomatmi, takíto ľudia mali byť už dávno z verejného života odídení.
 

2/2

Ak takíto ľudia riadia tento štát, výsledkom je zdeformovaný právny systém. Takýmto pseudo politikom vyhovuje, že dlhé roky je vymožiteľnosť práva nulová, skorumpovaní a korumpovateľní politici nikdy nebudú úprimne bojovať proti korupcii, maximálne to využijú na odstavenie politických rivalov. Ak v parlamente sedia politickí vazali, ktorí ako cvičené opice stláčajú hlasovacie tlačidlo podľa toho, ako boss nariadil, a nie inak, nikdy tento štát nemôže fungovať normálne.
.
Ak tento štát doja, či tunelujú rôzne pochybné skupiny, a ak im to umožňujú bezcharakterní skorumpovaní a vydierateľní politici mnohokrát dosadení a financovaní tými pochybnými gorilími skupinami, nikdy na Slovensku nebudú peniaze na školstvo, zdravotníctvo. Nikdy nebudú poriadne fungovať prokuratúra a súdy, ani iné štátne orgány a inštitúcie. A v takom štáte ani nikdy nemôže fungovať slobodné podnikanie, ktoré môže zabezpečiť jeho ekonomický rast!
.
To, že sa mení demografia je aj dôsledok konzumného spôsobu života a lepšej zdravotnej starostlivosti. To, že klesá pôrodnosť je aj prejavom krízy rodiny ako základnej bunky, z ktorých sa skladá naša občianska spoločnosť. Najviac detí sa rodí v rodinách, ktoré ctia kresťanstvo, na Slovensku je to najmä Orava a severovýchodné Slovensko (Stará Ľubovňa) a nie rómska populácia. Nepriaznivý demografický vývoj môže napomôcť zmeniť väčšia podpora rodine, predovšetkým spoločenská podpora, slovo rodina sa vytratilo zo slovníka politikov, pokiaľ len nejde o predvolebné sľuby. Ale tu nejde len o ekonomickú podporu, ľudia žili aj v chudobnejších pomeroch a mali viac detí.
.
Prosím Ťa, takýto prejav: „zároveň sa však rómska populácia bude naďalej rozrastať rýchlym tempom“, tak takýto prejav xenofóbie od predsedu strany, ktorá sa volá Sloboda a solidarita by som nečakal. Sulík, ty trpíš rasistickými predsudkami, ty sa cítiš byť ohrozený rastúcou rómskou populáciou?! Veď tá rómska populácia môže byť pre Slovensko veľmi prospešná. Žiaľ, pokiaľ náš štát budú riadiť takí politici ako ty a všetci ostatní, čo ste tam, či vo vláde, či v tej „srandovnej“ opozícii, rómska populácia bude mať naozaj obrovský problém zaradiť sa do normálneho spôsobu života.
.
Ak čítam o tom, že treba prijať 165 nejakých opatrení, tak sa začnem rehotať, lebo ak niekto toto tvrdí, je totálne nekompletný. Ak niekto chce zmeniť stav, nepotrebuje desiatky a stovky nejakých pochybných opatrení.
.
Slovensko potrebuje len jedno, a to očistu verejného života. Slovensko potrebuje vyhnať skorumpovaných , bezcharakterných ľudí z politického a verejného života! To je kardinálny problém Slovenska. Len tak sa môže vytvoriť báza, ktorá umožní dostať do riadiacich funkcií schopných, erudovaných odborníkov. Potom môže naša spoločnosť napredovať a aj ekonomicky rásť.
.
A túto zmenu môže vykonať len občan – volič. Lenže, žiaľ, na Slovensku:
.
- stále u mnohých voličov prevláda citové rozhodovanie pred rozumovým.
- politika za súčasných podmienok slušných ľudí neláka, naopak, slušní ľudia z politiky utekajú.
 

 

My občania Slovenska žijeme v tzv. demokratickom bordeli a pri každých voľbách dostávame len sľuby ale ešte za 22 rokov ich ani jedná vláda neplnila, ale rozkrádať, korumpovať a napláť vlastné vrecká to dokázala každá. Páni zbuďte sa a začnite od seba aj Vy pán Sulík.
 

 

za to ty si ukážkový príklad jedného zo 4o% slovenských voličov, vďaka ktorým sme tam kde sme..
 

milý Franto

máličko ťa poopravím, do stoky smeruje celé Slovensko pod vedením SUDr.Fica a jeho istôt. Ale podľa tvojej reakcie tebe to vyhovuje...
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

na zamyslenie autorovi textu

ze v texte je nula percent tem osobnych slobod...
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie


 1. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 1 138
 2. Peter Gregor: Čierno biela sloboda - Zanzibar. 519
 3. Martin Greguš: Matovičov status o obyčajných ľuďoch a dôchodcoch. Je to správna "interpretácia" situácie? 242
 4. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 230
 5. Karolína Olšavská: Dve sestry alebo Kam môže dospieť zlo zasiate rodičmi 201
 6. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 182
 7. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 158
 8. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 125
 9. INEKO: Samosprávy vstupovali do koronakrízy s dosiaľ najnižším dlhom 92
 10. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXIII 87

Rebríčky článkov


 1. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 2.
 2. Peter Biščo: Tata Fico & Pele syn - večerné rozhovory 1.
 3. Martin Krištoff: Problémy dodávok vakcín korigujú akcie farmafiriem
 4. Olívia Lacenová: Kuriérske spoločnosti sa zviezli na silnejúcich online nákupoch
 5. Stanislav Jurčišin: Kapitalistický úžernícky režim v plnom rozkvete. Quo vadis?
 6. Michal Ičo: Tibor Ičo- Stromy
 7. Stanislav Martinčko: Čo všetko hodinku meral Pellegrinimu krajčírsky majster???
 8. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 9. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 10. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva


Už ste čítali?