Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aby sa oplatilo pracovať a podnikať (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

 

Sulík, mýlite sa. Na Slovensku žije tretina jeho obyvateľov na hranici chudoby a mnohí sú odkázaní na sociálnu pomoc. A to vďaka pravicovým vládam, jednej ste boli súčasťou.
Zmena DPH na potraviny je pozitívnou správou pre občanov bez ohľadu nato, či s tým vy súhlasíte alebo nie. Jednotná DPH bol tragický omyl pre Slovensko.
Ostatné nebudem komentovať, Sas sa stráca a zúfalstvo Sas z blížiaceho konca pôsobenia v parlamente sa prejavuje v tom, že vaši partajníci trollujú v blogoch, len aby sa zviditeľnili a kopali do Fica. Vy ale nie ste náhrada Smeru, Sas je deštrukčný prvok na politickej scéne.
 

Divim sa...

ze takyto demagogicky tah ako znizenie DPH na zranicu zozeru ludia. Ten zakon a znizenie ma zacat platit az 3 mesiace pred parlamentnymi volbami. A to ze znizenie dph sa ma premietnut do cien realnych, tak na to maju dozerat nejake dochodcovske hliadky. Ved uz v TV nabadal k bonzovaniu. Skvele... ako vzdy rozdeluje, a potom povie - to tie zle retazce, to ti zli obchodnici...
 

Môžeš sa diviť koľko chceš,

ale svätý fakt je, že vláda, v ktorej bola SaS, zdvihla DPH, ako klasik povedal, na fšetko!!! A to je Šulino vraj liberál. Cha, cha, cha.
 

Asi treba pripomenúť

v akom stave sa preberal krajine po pustošení fico I. to zvýšenie sa bralo ako dočasné po znížení dlhu štátu sa mala vrátiť na 19% čo samozrejme hranol II.nespravil.Vláda je kolektívny orgán (okrem súčasnej) takže viniť za to jednu stranu je smiešne
 

Dožadoval sa snáď

po nástupe SMERu niekto z opozície opätovného zníženia DPH? Kedy? Kde?
 

 

Iba cela opozicia, ked sa schvalovala zmena zakona, ktora vypustila opatovne znizenie DPH zo zakona. Pozri si hlasovanie na stranke NR SR.
 

 

v hlasovani o predmetnej novele by si toho vela nevidel, opozicia odisla zo salu , odporucam skor zaznam rozporavy

http://www.sita.sk/sk/blog/201...
 

Holy f***ng Dawkins!

Akože jedna vec je tá, že som to nevedel povedzme pred mesiacom, to sa môže prirátať mojej politickej ignorancii. Ale PREČO to neviem TERAZ?

*Prečo* opozícia už v tejto chvíli nevytapetovala už všetky verejné fóra kompletne od plafónu až po podlahu tým, že:

a) Ak by Fico nenechal zvýšenú DPH tak by typická SK família žijúca z ruky do huby k dňu volieb mala n menových jednotiek navyše za roky 2014-15
b) Ak Fico nechá normálnu DPH tak ako je a zníži DPH len za niektoré potraviny, tak dotyčná família bude mať m menových jednotiek navyše.
c) m-n je toľko a toľko .

m a n všetkým v opozícii rozdať, nech všade hovoria rovnaké čísla. Pomalším politikom v opozícii môžu ich inteligentnejší kolegovia pomôcť odčítať, aby sa nesekli.
 

RE: qlgebraik

Ty "expert", veď to bolo v zákone !!! (ktorý vtedy prijala pravicová vláda), že keď zadĺženie klesne pod (tuším) 3% HDP, tak sa AUTOMATICKY DPH zase zníži !!!
Fico po nástupe tento zákon zmenil !!! ateda žiadne automatické znižovanie DPH až na pôvodnú úroveň 19% sa NEKONALO !!!
Tak tu nevypisuj bludy, ty expert.

A samozrejme, opozícia, keď toto 83 kolesíkovcov prijímalo, tak to kritizovala. Že ty o tom netušíš, je tvoj problém.

(NepiJano! 2/3)
 

No výborne, miláčik.

Takže ja si mám viesť denníček o tom, kto kde kedy schválil, navrhol, zmenil aký zákon? Preskúšať ma z toho nechceš? Možno by si mohol navrhnúť malý testík politickej uvedomelosti.

Politika je kšeft ako každý iný. Keď odo mňa niekto chce hlas, nech mi pripomenie, čo on robí dobre a ostatní zle. Nie je mojou povinnosťou si to pamätať, takisto ako nie je mojou povinnosťou si pamätať aké akcie majú tento týždeň v TESCO.

Ale napríklad tuná v Sulíkovom blogu nijakú konkrétnu kritiku Ficových opatrení nevidím.

Ja by som napríklad volil toho, kto by mi oznámil, že po víťazstve dá tú DPH na 19%. Ale toto od opozície akosi nepočuť.
 

RE: qlgebraik

Priateľu.

1.
Tu ide o všeobecný prehľad.
Ako chceš (máš odvahu) diskutovať, ak nemáš ani tušenie o základných veciach ?

2.
Je smutné, ak nemáš ani prehľad o aktuálnej činnosti SaS a jej politkov.
Tí teraz začínajú pracovať na verzii programu SaS pre nasledujúce voľby do NR SR.
A tie nie sú zajtra.
;-)

Ak ťa to naozaj zaujíma, odporúčam pozrieť napríklad tu
http://janakissova.blog.sme.sk...

(NepiJano! 3/3)
 

Na tomto príspevku

je toho toľko nesprávne, že to nasvedčuje tvojmu fundamentálnemu nepochopeniu toho, ako reáldemokratická politika funguje. Ale zoberme si povedzme bod 2.

"Je smutné, ak nemáš ani prehľad o aktuálnej činnosti SaS a jej politkov." je absurdné tvrdenie.
"Je smutné, že nemáš prehľad o aktuálnych ponukách T-Mobile." je to isté, ale prenesené do inej oblasti ľudskej činnosti.

"Tí teraz začínajú pracovať na verzii programu SaS pre nasledujúce voľby do NR SR." by ma malo zaujímať prečo? Na Slovensku sa podľa programu volilo možno v roku 1990. Odvtedy nie. Program SaS nezaujíma nikoho okrem ľudí, ktorí budú SaS voliť tak či tak.

"A tie nie sú zajtra." je úplne najsámlepšie. Voľby sú *vždy* zajtra. Celá hra je o voľbách, o ničom inom. Toto je to, čo SMER chápe. A aj Matovič. Politik robí kampaň neustále. Hlasy sú jediná platná mena. Nemáš hlasy, nemáš nič.

Zato predseda SaS to zjavne nechápe, pretože inak by napríklad nenapísal toto:
"...Veď načo by sa mal snažiť začínajúci učiteľ za nástupný plat 460 eur v hrubom, ak za akúkoľvek prácu, ktorú si nájde dostane aspoň minimálnu mzdu vo výške 410 eur. ..." to má akože byť čo? Učiteľ, voľ ma, aby si mal rovnaký plat ako doteraz, ale kopačom kanálov zrušíme minimálnu mzdu, takže sa budeš cítiť lepšie pri srdiečku?
 

RE: qlgebraik

1.
Absurdné tvrdenie by to bolo, ak by som pod blogom/spravou ohľadom produktov T-mobile rozjímal o politickej situácii a miere nezamestnanosti.
Tu je požiadavka na "všeobecný prehľad" o politických krokoch a teda aj o zákonom riešenej zmene o zrušení znižovania DPH NAMIESTE !

2.
Že ty neuznávaš "program" politickej strany a volíš na základe úplne iných kritérií (strih vlasov Sulíka ?), je tvoja osobná vec a kľudne tak slobodne rob aj ďalej.

3.
Tvoje mudrovanie o tom, či sú voľby "zajtra", je dobré. Pobavil si ma. Zjavne je nad tvoj horizont pochopenia, čo som chcel tým povedať. No, čo už.

4.
S tým matelkovičom a jeho "kampaňou" si myslel to nahrávanie si rozhovoru s potenciálnym koaličným partnerom a následné medializovanie časti nahrávky (s tým, že nakoniec to bola len búrka v šerbli) ?!
Áno, to je predvolebné PR hodné matelkoviča !
:-(

P.S.
Áno, zlepšenie mediálnej kampane SaS by nebolo na škodu, ale ak médiá pozývajú skoro do každej debaty v TV predsedu mimoparlamentnej strany SNS, ktorý tam môže populisticky ku každej téme ťahať medové motúzy, je to zložité ...

(NepiJano! 1/3)
 

ale pani,

argumentovat Frantovi alebo tuto Stevkovi ankapete je rovnako, ako hadzat perly sviniam. Dristy typu: za chudobu na Slovensku mozu pravicove vlady....im z hlavy nedostanes nicim. To, ze za nas stav moze 40 rokov vlady Komancov + 25 rokov vlady novodobych zlodejov komancov im este do gebul nedoslo. Stracate "debatou" s nimi cas.
A este k cicikovovi dolu: samozrejme, ze zodpovedna vlada neprezerie co ma k dispozicii. Ale to vlada Cerveneho Kmera nikdy nebola, nebude. Tam ide o rozkradnutie, nabalenie sa. Osud statu, ludi maju uplne v pazi. Ale to taki jednoduchi nepochopia. Statny dlh je pre nich nic, nepochopitelny vesmir. Pre nich je uzasne, ze sa odvezu "zadarmo", zateplia " zadarmo", "lacny" plyn... Drzme sudruhovi birmovanemu palce, aby nam toho mohol este vela naslubovat.
 

v akom stave...

Krajinu vždy riadia politici a tí sa budú vždy navzájom obviňovať z toho, v akom stave krajinu preberali. To je obohratá pesnička politikov pre hlupákov.
Vláda Radičovej zvýšila DPH z 19 na 20 %, v krajine kde tretina obyvateľov žije na hranici chudoby. Okrem toho, že to bolo slušne povedané, cynické od vlády, bol to podvod na občanoch. Samozrejme, že Radičovej vláda nezabudla neustále prízvukovať, že občania ide len o dočasné riešenie, a akonáhle štátny dlh klesne resp. rozpočtové pravidlá to umožnia, DPH sa zníži opäť na 19%. Ficov Smer vypustil túto klauzulu zo zákona vypustil. Opozícia sa samozrejme nechala vtedy počuť a začala kydať na Smer ako okráda občanov. Lenže zvýšenie DPH Radičovou vládou bol podvod na občanoch od samého začiatku. Keď sa DPH zvýšila, všetci obchodníci samozrejme zvýšili ceny všetkého, veď obchodníci si nebudú znižovať kvôli vláde vlastnú maržu. A keby sa aj DPH plošne znížila, tak ako to stanovoval zákon, tento pokles o JEDNO percento DPH by sa NIJAKO neprejavil na cenách, absolútne by to zníženie DPH bolo obchodníkmi ignorované. Toto bol ten podvod, o ktorom všetci, ktorí trochu rozumejú politike a ekonomike, od začiatku vedeli. Presne podľa osvedčeného scenára politikov: problém z peniazmi v štátnej kase? nič sa nedeje, občania to zaplatia. Pritom boli určite aj iné riešenia.
Teraz Fico rozdáva a opozícia samozrejme spustila hurhaj, že čo to. Akosi všetci mlčia o tom, že podstatne sa zlepšil výber DPH, čo bol problém na Slovensku dlhé roky. Samozrejme, že opozíciu štve, že Slovensko má hospodársky rast. Samozrejme aj Ficov Smer prijal nepopulárne opatrenia, rôzne správne poplatky sa zvýšili aj dvojnásobne atď. Takže peňazí aj od občanov do štátneho rozpočtu pribúda viac. Toto samozrejme tzv. opozíciu parádne štve. A preto Fico začal rozdávať, vlaky zadarmo, nuž veď to je vecou vlády, namiesto pochybného zníženia DPH o jedno percento v doprave, dal vlaky zadarmo študentom a dôchodcom a ešte zvýšil zľavy na cestovanie zamestnaným, ktorí cestujú vlakmi do práce - týždenné a mesačné lístky. Je to viac ako jedno pochybné percento? Je. Teraz Fico ide znižovať DPH na niektoré potraviny. Ešte nie je síce rozhodnuté, ktoré a akým spôsobom, ale už opäť opozícia šteká ako divá. Pochybovači pochybujú a spochybňujú, že cena chlebu sa zníži o 10%, ale len o 6 alebo 8%. Kde boli títo pochybovači, keď vláda Radičovej zvýšila DPH a tárala o dočasnosti zvýšenia cien?!
Opozícia nemá témy, ale má strach, pretože Slovenskej ekonomike sa darí. Štátny dlh bude znížený z peniazmi z predaja telekomunikácií. Takéto veci musia pochopiteľne opozíciu privádzať do zúfalstva. Dokážete len bezradne štekať na Fica. Opozícia vyčíta Smeru, že zníženie DPH na potraviny bude platiť až od januára 2016, a to si niekto z opozície myslí, že po voľbách 2016 bude niekto z nich vo vláde? Nebude. Dnes v opozícii neexistuje alternatíva voči Smeru, pretože je plná politických šarlatánov a polobláznov.
Čo sa týka Sas, pochybná strana vysoko nedôveryhodná. Bez koaličného potenciálu, nevyzreté nestále politické názory. Škandály, neschopnosť kompromisov, žiadne témy. Dnes nestačí hovoriť, že "nie Fico". Je to pramálo na získané voličov. Mimochodom, spojenie politických strán "proti Ficovi" po povalení vlastnej vlády odmietal Sulík.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Ešte doplnenie ...

Trolling budúcich kolesíkov
http://kucko.blog.sme.sk/c/381...

P.S.
Nemyslím si, že na to, aby si mohol "niečo stretliť", musíš byť šulík ...
:-)
 

RE: Franto Tóth

Okrem toho, že v kuse táraš a perlíš, ešte aj reakcie na seba necháš vymazať ?
???

Také isté bludy si vypisoval nedávno ohľadom gastrolístkov pod blogom poslankyne Kiššovej.
A nebolo to prvý krát.
Tie tvoje reakcie hlavne na ľudí z SaS, to je už snáď úchylka ?
 

..

Áno, váš príspevok bol vymazaný, nebol vecný, jeho vymazanie potvrdzuje správnosť môjho rozhodnutia. Žiaľ, mnohí diskutujúci nevedia vecne argumentovať, len osočovať iných len preto, že majú iný (politický) názor. Politici Sas tu vystupujú aj pod viacerými prezývkami, keď majú reagovať na príspevky, tak radšej mlčia, alebo robia to, čo vy. Nevedia vecne reagovať, ale neprekvapuje ma to, pretože nevedia vecne reagovať ani v parlamente.
Teraz ešte raz k novele zákonníka práce, ktorá sa týkala zrušenia gastrolístkov. Pozrel som si tento poslanecký návrh (tlač 1529) a schuti som sa pobavil. Také niečo môže obhajovať len politický analfabet a šarlatán. Môžete poslankyňa Kiššová síce oponovať, že ide o poslanecký návrh, ale je hanbou vôbec takýto návrh predložiť. Tak dôležitý zákon, ktorý sa dotýka tisícov zamestnancov a stoviek zamestnávateľov. Ale vyjadrené slovami starého uja, zrušenie gastrolístkov nie je a nebude na Slovensku ani terciálnou témou.
Najprv sa však vrátim do histórie. Gastrolístky si v podstate presadili podnikatelia, aby nemuseli zabezpečovať teplé jedlo pre svojich zamestnancov. Pretože nie všade je možnosť stravovania a platenia gastrolístkami, umožnilo sa gastrolístkami aj platenie v obchodoch. Aj vďaka gastrolístkom vznikli viaceré menšie vývarovne, reštaurácie, bufety a pod., v ktorých ponúkajú denné menu pre platiacich gastrolístkami. Bol to teda aj v tomto smere pozitívny krok, lebo sa rozbehol biznis a zvýšila zamestnanosť. Dnes je v obchodoch široká ponuka kvalitných jedál, mrazených, alebo vákuovo balených, ktoré si môžu zamestnanci zakúpiť za gastrolístky a ohriať v zamestnaní v mikrovlnke. Za gastrolístky sa dajú nakúpiť aj iné potraviny, nedajú sa kúpiť alkohol a cigarety, čo je dôležité a pozitívne obmedzenie.
Vo väčších firmách a organizáciach fungujú odbory, ktoré so zamestnávateľom uzatvárajú kolektívnu zmluvu. Spravidla na základe KZ zamestnávateľ vytvára tzv. sociálny fond, z ktorého OZ môže prispievať zamestnancom aj na stravné lístky, teda zamestnanci si nakupujú od zamestnávateľa gastrolístky za zníženú cenu, čo je pre nich výhodnejšie.
Gastrolístky sú zabehnutý a fungujúci systém, s ktorým normálne fungujúca firma a organizácia nemá absolútne žiaden problém. Možno s tým majú problémy firmy s malým počtom zamestnancov, kde spravidla konateľ firmy musí zabezpečovať aj tie činnosti, pre ktoré nemá inú pracovnú pozíciu. To je však problém predovšetkým konateľa firmy. A ak je niekto nespokojný s výškou poplatkov za službu, ktoré si firmy predávajúce gastrolístky pýtajú, môže to riešiť prostredníctvom napr. NKÚ.
Vrátim sa k návrhu novely ZP poslancov Drobu a Kadúca. Zmenu ZP týkajúcej sa mnohých zamestnávateľov a ešte väčšieho počtu zamestnancov tvorcovia neprerokovali ani s Asociáciou ZZZ, ani s Konfederáciou OZ SR. Predtým som vyjadril pochybnosť, či bol vykonaný nejaký prieskum záujmu/nezáujmu o gastrolístky, ale teraz už pochybnosti nemám. Môžete argumentovať, že ide o poslanecký návrh a tento nemusel byť prerokovaný s nikým. Ale existuje niečo ako slušnosť a politická kultúra. To je práve to, čo tvorcom novely ZP a všeobecne poslancom v NRSR tak extrémne chýba.
Aj z tohto návrhu novely ZP vyžaruje neúcta k iným a pochybné bezhlavé presadzovanie niečoho, o čom sa dopredu vie, že bude zhodené zo stola. Toto je slovenské politické bahno, toto je duševný suterén slovenských poslancov. Tak závažnú tému poslanci zneužívajú na svoje jalové politické hry. Je mi zle zo slovenských politikov. Ste obyčajné pijavice, ktoré parazitujú na zlom až obludnom politickom systéme.
 

RE: Franto Tóth

Nevidel som zmysel na tie bláboly, čo si tam popísal, vecne reagovať.
Preto aj moja reakcia bola taká, ako si čítal.
Myslím, že súdny človek nemôže niečo také napísať.
To isté si produkoval aj k tej téme gastrolístkov. Tu aj tam sa ti niekoľko diskutérov snažilo vecne zareagovať, ale je zjavné, že je to zbytočne. Melieš dookola svoje.

Stále nevieš vysveliť, aký zmysel-výhodu majú gastrolístky (v rámci ktorých musíš platiť províziu Gastro-Gorilám) oproti tomu, že by zamestnanec dostal peniaze (ako stravné, ktoré sa nezdaňuje !) ?

O zanedbateľnej byrokracii pri gastrolístkoch mi radšej, ako zčloveku čo s tým mám reálnu skúpsenosť, nevypisuj ! Buď o tom nič nevieš (ako to funguje) alebo bezostyšne vypisuješ bludy. A neviem, čo je horšie ?

O "politických pijaviciach, ktoré parazitujú na zlom až obludnom politickom systéme" by si mal vypisovať pod blogmi kolesíkovcov zo strany SMER (=tretia cesta do pekla). Tu si (pod blogom SaS), v porovnaní s nimi, úplne vedľa !

A inak, to že do príspevku veľa napíšeš, ešte neznamená, že sa na to dá aj vecne a zmysluplne reagovať. Keby som sa o to aj pokúšal, určite by som porušil kódex diskutujúceho.
:-(

P.S.
Nie som členom SaS, ako naznačuješ. Len sú mi, ako liberálne zmýšľajúcemu, niektoré ich idey, či návrhy alebo aj konkrétne kroky, sympatické.
;-)
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie


 1. Peter Slamenik: Cibuľkovej manžel je ako Columbova žena 12
 2. Peter Franek: Toto je taká blbosť, že jej ani nadpis neviem vymyslieť. 10
 3. Adrián Vološin: Aj vykastrovaný lockdown zaberá, ale premierovi to nehrá do karát celoplošného testovania 7
 4. Jaroslav Polaček: V okolí je pozitívnych viac, v meste sme na tom približne rovnako 6
 5. Marian Baran: Cez čiaru 6
 6. Ľuboslava Šusteková: Huspenina 6
 7. Eva Bacigalová: Do roka a do dňa (1. časť) 5
 8. Miro Koseček: Prestaňte pľuť na Gretu 4
 9. Daniel Michlik: Roadtrip po západe USA 4
 10. Silvia Smolková: Tódovej "followeri" 3

Rebríčky článkov


 1. Silvia Smolková: Tódovej "followeri"
 2. Lubomir Zahora: Obchod z diplomkami.
 3. Jaroslav Polaček: V okolí je pozitívnych viac, v meste sme na tom približne rovnako
 4. Roman Hutira: Vzdelanie zadarmo má svoju cenu (Dánsko)
 5. Miroslav Binčík: Mrhanie zdrojmi, pohŕdanie silami. A kde je perspektíva?
 6. Veronika Svabyova: Radostná DSS
 7. Veronika Svabyova: Súrodenci
 8. Silvia Smolková: “Mŕtvy mafoš je dobrý mafoš. Zachvíľu budú všetci dobrí."
 9. Ján Škerko: Moje spomienky na Dunaj v Bratislave
 10. Lukáš Baloga: Odložené dlhy by mohli spôsobiť ďalšiu finančnú krízu


Už ste čítali?