Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aby sa oplatilo pracovať a podnikať (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

Sulík má pravdu.Všetky tie

podvodné socialné balíčky Smeru treba po parlamentných zrušiť.Využiť predovšetkým predvolebnú kampaň,získanie si na svoju stranu všetkých rozumných občanov Slovenska.
 

Bohužiaľ, je to asi nereálne.

Väčšina asi nechce vidieť, že kráčame gréckou cestou, len rýchlejšie.
Toto tempo zadlžovania cez PPP, štátne podniky, nemocnice a pod. nemôže trvať dlho.
Keď sa povie "zadarmo", časť obyvateľstva prestáva rozumne uvažovať a za misku šošovice predá seba aj svoje deti.
 

Buď trochu realista

Ak by nastúpila pravicová vláda a zrušila by všetky tie sociálne balíčky, ešte len vtedy by začali tupovoliči ziapať o tyranii a genocíde národa a príšernej anti-sociálnej vláde, čo chce zdierať občanov a ja neviem, čo za sprostosti si ešte dokážu vymyslieť. Naučiť ľudí a vysvetliť im, že sú sami za seba a svoju budúcnosť zodpovední, že sa majú postarať sami o seba, zarábať a šetriť si na seba a do budúcnosti či na horšie časy, je priam nemožné, keď si ich raz naučil, že otrčia ruky a dostanú peniaze len preto, že sú/patria do určitej skupiny ... Na SVK teda jednoznačne ... A hneď pri ďalších voľbách by si zase zvolili svoje istoty a sociálne balíčky a hordu sľubov v štýle "po nás potopa", tým pádom by akákoľvek snaha o ekonomické pozdvihnutie SVK padla, keďže Fico by už len z trucu hneď zrušil všetky ekonomické reformy pravicovej vlády ...
 
Hodnoť

svätá naivita!!!

Je naivné očakávať, že si politici nebudú kupovať voličov "balíčkami" (alebo niečím podobným), ak majú neobmedzené množstvo peňazí na zaplatenie týchto "balíčkov".
Ak by tak v tom prípade nerobili, tak by boli sprostí!
Priamou a podstatnou príčinou, prečo sa k moci dostávajú práve najväčší manipulátori, je teda práve možnosť štátu natlačiť nové nekryté peniaze a použiť ich na zaplatenie týchto "balíčkov" a akýchkoľvek iných vecí, ktoré sa im hodia (a samozrejme tiež na vlastné obohatenie či na obohatenie svojich sponzorov).
JEDINÝM spôsobom, ako to zmeniť, je úplne a definitívne znemožniť pridávanie nových nekrytých peňazí do obehu (opäť sa z toho musí stať trestný čin falšovania peňazí a musí byť prísne trestaný).
V opačnom prípade sa nečudujme nad súčasným stavom a ani nad tým, čo nás čaká (ďalšia svetová vojna).
Celkom dobre sa o tom píše napríklad v blogu:
http://adamsmid.blog.pravda.sk...
 

Svätá naivita?

„Ak by tak v tom prípade nerobili, tak by boli sprostí!“

Je naivné pôsobiť v politike, aby som mohol presadiť dobré opatrenia?
Je múdre presadzovať zlé opatrenia, aby som sa v tej politike udržal?

Aký je rozdiel medzi Ficom a Sulíkom? Prvý je schopný zničiť Slovensko, len aby sa udržal pri moci a druhý je ochotný vzdať sa moci (podľa niektorých „povaliť vládu“), len aby nepoškodil Slovensku!
 

 

K +
 
Hodnoť

Kto má, ako pán europoslanec pocit,

že pracovať alebo podnikať sa neoplatí, mal by kandidovať.
 
Hodnoť

pracovat sa oplati

ale za keš a na tieto baličky sa neskladat.
ked niekto robí niečo potrebné, klienta si najde aj bez štatnej bumažky. ale byrokrat ktorý nič užitočne nevie to nepochopí a je presvedčený, že bez pečiatky sa ani lístok nepohne.
za podnikanie bez živnostenskeho opravnenia je pokuta 300€. no nekup to. a ten slastný pocit pri čítani o soc. balíčkoch v zmysle: "tak na toto som sa tiež neskladal" , je na nezaplatenie.

s blogom sa sa da len suhlasit no je vam to prt platne lebo aj ked ste mali dve populisticke temy( trava a homosexuali) stavili ste na tú 4% a nie na tú cca 10%.
čo vam su platne rozumne názory, ked sa neviete predat.
 

 

Je pravda, že jednoduchšie je vybabrať so systémom, než zmeniť systém, no mňa by to asi príliš neuspokojovalo. A myslím, že podvedome ani Vás, keďže máte potrebu angažovať sa aspoň takto - príspevkom do diskusie.
 

system vybabrava so mnou

chce žit z mojich mozolov. ja navybabravam, ja sa branim. a nejde o to čo je jednoduchšie, ale čo je učinne.
mne sa tento system nepači a jediny sposob jeho zmeny je jeho zanik a to tak že sa odstrihne od zdrojov.
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Toto je ten problém,

že, podstatná časť voličov nie je schopná pochopiť, ani úplne jednoduchú kauzalitu:
Príliš vysoká minimálna mzda dusí podnikanie – podnikateľské prostredie produkuje menej zdrojov – menej zdrojov znamená aj nižšie platy pre učiteľov.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

Jednu chybicku tu vidim :
Spolocnost tahaju ti ktori tvoria hodnoty - > nieje to uplne tak lebo ak niekto tvori hodnoty a nema niekho kto jeho "hodnoty" spotrebuva tak su mu tie hodnoty na nic. tvorba hodnot a spoteba musi byt v rovnovahe.
Inak doveryhodnost akejkolvek strany na slovensku je u mna 0% kedze slusny a poctivy clovek do politiky nejde lebo ma plne ruky prace uzivit seba a daqrmozracov a zlodejov vo vlade.
Vymozitelnost prava na sk je 0% pretoze kazdy je kazdeho kamarat a na velke prasce sa masiar nenajde.
Opat v spravodlivost zacnem verit az vtedy ak sa zacnu zatvarat prasata a "podnikatelia" z parlamentu
a zacnu platit zakony aj pre nich a ich rodinnych prislusnikov.
od roku 1990 tu nebola jedina vlada ktora by robila politiku pre obcanov. Robi sa tu politika pre zlodejov a darmozracov, ktori su zakonom nepostihnutelny lebo maju "imunitu" aj ked by mali dostat skor injekciu alebo opratku.
Hanba vam vsetkym dojedneho. SAS s kompanmi bol pri moci no nespravilo sa nic len sa kradlo, Smer je pri moci a kradne sa, maly fuzaty ***** bol pri moci a kradlo sa, idem odvas aj s Kelnou bol pri moci a kradlo sa rovnako. -> Nieje dovod verit ktorej kolvek politickej strane kedze vysledok je rovnaky. Rozkradnut Sk a narvat si vrecka, co tam po obcanoch co sa nam na to skladaju...
tolko moj skromny nazor na politikov na Sk....
 

 

"nieje to uplne tak lebo ak niekto tvori hodnoty a nema niekho kto jeho "hodnoty" spotrebuva tak su mu tie hodnoty na nic. tvorba hodnot a spoteba musi byt v rovnovahe"

Tak o toto naozaj nemám strach, že by tvorba hodnôt prevýšila spotrebu . Ešte to! Ešte by sa nám tak začala znižovať naša zadĺženosť... A čo potom? :-)
 
Hodnoť

Pán Sulík

súhlasím s Vašim blogom a aj preto nechápem mnohé Vaše činy. Je mi jasné, že ste mal vo vláde malú hlasovaciu silu, no napriek tomu som ako živnostník a pracujúci v slobodnom povolaní pocítil Vaše činy negatívne (napr. odvody z nájmu...) resp. som nezachytil relevantné pozitívne činy, či pokusy na zmenu k lepšiemu pre nás. Ako môžete tvrdiť, že Vám záleží na súkromne podnikajúcich, keď ste ani slovne nehovoril o obrovskej diskriminácii živnostníkov v odvodovej politike a následných malých dôchodkoch? Je to na dlhú diskusiu, tak to napíšem skrátene - symbolicky. Lepšie by ste bol urobil, ak by ste presadil vyšší vymeriavací základ pre živnostníkov - na úroveň zamestnancov, lebo by to minimálne 100-140 tis. živnostníkov položilo a mali by sme o 140 tis. nezamestnaných viacej. Potom by si tento socialistický národ aspoň uvedomil, že živnostníci nemajú malé dôchodky preto, lebo málo platili, ale preto, že ich tento štát vydiera a okráda. Vy ste však neurobil a ani nevyhlásil nič v tomto smere a to si hovoríte pravicová a liberálna strana. Je to neuveriteľný paradox a rehocem sa cez slzy, že títo komunistickí pohrobkovia presadia úhradu DPH až po vykonanej platbe, alebo upravia dôchodky pracujúcim živnostníkom dôchodcom po každom roku ich práce a nie až keď "otrčia päty" a zrušia živnosť....
 
Hodnoť

 

podnikateľské prostredie treba zlepšiť, o tom niet debaty
 
Hodnoť

super.

tolľko dobrých nápadov. minule 120, teraz tuším viac. len kua eby to plnenie tych slubov nebolo take tazke...
 
Hodnoť

NA Slovensku

je skupina politikov, ktorí deštruujú Slovenskú republiku. Sú z rôznych politických strán. Majú toľko necností, že slušný človek, vediac o nich by sa dávno odpratal do myšacej diery. Lenže tieto nevychované, nevzdelané, sebastredné a klamárske indivíduá nám tu strpčujú život. Nemajú charakter, nemajú morálku, nemajú svedomie ani pocit zodpovednosti, sú to len také hlodavce, ohlodávajúce celú spoločnosť a prenášajúce nákazlivé choroby. Liečiť chorobu, ktorá tu pretrváva ako výročie druhej svetovej vojny je mimoriadne náročné, ak aj postoje k jej priebehu sú značne deformované. Záver, Sulík je reklamný produkt. Dokazuje to od dôb, kedy sa začal predávat. Aby bolo jasné, Fico a jeho banda, Mikloško Jožko ka jeho partia, Matovič a obyčajní, a ešte kopu ďalších, Prochádzka, Lipšic, Frešo nestojí za zmienku,ktorí pre Slovensko nikdy nič neurobia. Oni všetci žijú v parlamente, život obyčajných ľudí je im totálne vzdialený. Akurát sa spamätajú, keď idú voľby. Vtedy zbadajú, že nejakých osožných Idiotov
- voličov treba aktivizovať a začnú vypisovať, namiesto toho, keď im bola ústavne zaručeś moc vládnuť, aby zlepšovali život občanov. Tak nech tu dnes nevypisujú to, čo nikdy nemajú šancu zrealizovať a nepreťahujú voličom medové motúzy popod fúz.
 
Hodnoť

Nie som fanúšik SaS-ky

a ani Sulíka, ale čo sa týka našej politickej scény má práve SaS najrozumnejší pohľad na ekonomiku krajiny. Netrúfam si hádať ako dopadnú budúce voľby a kto bude vo vláde, ale v prípade že by sa SaS dostalo do vlády tak verím, že budú trvať na tom aby dostali ministerstvo financií a hospodárstva, a aby razantne presadzovali svoj program hlavne v ekonomickej oblasti. Lebo Slovensko už konečne potrebuje pragmaticky zmýšľajúcich politikov, ktorí budú vedieť spraviť zo Slovenska krajinu, ktorá bude konkurencieschopná. A možno sa raz dočkáme chvíle, keď podnikatelia kývnu rukou nad zvýšením minimálnej mzdy a pochopia, že aj tak sa im tu oplatí podnikať. Bohužiaľ teraz taká doba nie je.
 

<< < 1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie


 1. Martin Greguš: RTVS – je toto normálne za naše koncesionárske poplatky? 2 844
 2. Jozef Drahovský: Nie všetky diaľnice a cesty pre motorové vozidlá sú označené správne 1 636
 3. Tibor Javor: Svet bez Fica 1 454
 4. Martin Fletcher: Z totality do totality: výstava Paměti národa z příběhů pamětníků Královéhradeckého kraje 1 424
 5. Elena Antalová: Keď otec bude vlastniť dieťa, na matke nezáleží 1 393
 6. Stanislav Martinčko: Nezačal dnes na tlačovke R. Fico už blúzniť, či polobláznieť??! 1 163
 7. Ján Šeďo: Všeobecný lekár postrachom pacientov. 1 153
 8. Silvia Vajdíková: Je vegetariánstvo/vegánstvo dobré pre človeka/živočíchy/prírodu? 968
 9. Richard Ciglanský: Zdaňme hypotéky ! 966
 10. Martin Lindák: Kde sa oplatí si sporiť na dôchodok? 902

Rebríčky článkov


 1. Peter Biščo: Sprav čertovi dobre ...
 2. Július Kovács: Slaboduchá komedia kriminálnej organizácie Smer
 3. Roman Hutira: 60-70% ľudí žije od výplaty k výplate a tak to ja ostane!
 4. Július Kovács: Predkladáme alternatívu pre kriminálnikov zo Smeru , Oligarchov a zlodejov.
 5. Štefan Vidlár: Keď mi zomrel otec
 6. Roman Hutira: Je oveľa ťažšie zistiť čo chceš, ako to neskôr aj zrealizovať!
 7. Martin Fletcher: Z totality do totality: výstava Paměti národa z příběhů pamětníků Královéhradeckého kraje
 8. Miriam Studeničová: O pozitívach koronavírusovej krízy a o poučení z nej
 9. Lukáš Parízek: Labyrint ekonomických opatrení
 10. Silvia Smolková: Kde sa vzal, tu sa vzal, Marián K. sa známym stal


Už ste čítali?